Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Choinka świąteczna i jej znaczenie

Dekorowanie choinki to najlepsza część świąt Bożego Narodzenia. Pozwala spędzić czas z bliskimi, cały czas ciesząc się świąteczną atmosferą. Dodatkowo żywe kolory i brokat tworzą wesoły nastrój. Miliony ludzi na całym świecie wyznają tradycję dekorowania choinki. Chociaż jest to tradycja chrześcijańska, wielu kojarzy ją z obchodami końca roku i powitalnym nadejściem okresu świątecznego. Bombki, wieńce, błyszczące gwiazdki, jemioła, cukierki i lampki mają wrodzoną radość, która uszczęśliwia ludzi i wprowadza świąteczny nastrój. Jednak nie wszyscy wiedzą, że każda z tych ozdób choinkowych jest symbolem spokoju i harmonii oraz ma wyjątkowe znaczenie.

Ozdoby choinkowe i ich znaczenie

Gwiazda kojarzona z Bożym Narodzeniem to symbol, który zaraz jest za Świętym Mikołajem oraz Choinką. Gwiazda to symbol Gwiazdy Betlejemskiej. Według biblijnej historii Gwiazda Bożego Narodzenia zaprowadziła trzech mędrców do Dzieciątka Jezus. Gwiazda oznacza także „Nadzieja dla ludzkości”. Co w dzisiejszych czasach zastępuje nam Gwiazdę Betlejemską? Są to świece oraz lampki choinkowe. Motyw świec oraz lampki choinkowe to nieodłączny element dekoracji świątecznych.

Symbole miłości również podczas świąt Bożego Narodzenia  

Wianki bożonarodzeniowe symbolizują wieczną miłość i odrodzenie. Ostrokrzew na wieńcach oznacza nieśmiertelność, siłę i hojność. Boże Narodzenie to czas dzielenia się szczęściem.

Świąteczna jemioła są tradycyjna roślina znana ze swoich romantycznych podtekstów. Według niektórych teorii „historia” rośliny jako symbolicznego zioła sięga tysięcy lat. Starożytne kultury ceniły jemiołę za jej właściwości lecznicze”. Jemioła mogła kwitnąć nawet podczas najsurowszych zimowych miesięcy, a druidzi postrzegali ją jako symbol witalności.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.

WordPress PopUp Plugin