Jaką choinkę wybrać?

|

Grudzień to czas świątecznych przygotowań. Najważniejszym bożonarodzeniowym dodatkiem jest oczywiście choinka, której w naszym mieszkaniu nie może zabraknąć. Szeroki wybór rozmiarów i rodzajów drzewek sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jaką choinkę wybrać? Przede wszystkim żywą!

Dlaczego żywa?

Większości z nas Święta kojarzą się z zapachem choinki. W końcu żywe drzewko tworzy w mieszkaniu niepowtarzalny klimat, którego nie zapewni nam sztuczna choinka. Poza tym, żywa choinka prezentuje się znakomicie i będzie wspaniałą ozdobą wnętrza. Urok prawdziwego drzewka, zapach igieł i żywicy sprawią, że nasze Boże Narodzenie będzie naprawdę magiczne.

Jodła czy świerk?

Za najpiękniejszą choinkę uchodzi jodła. Posiada gęste i rozłożyste gałęzie pokryte miękkimi i owalnymi igłami. Na dodatek jest bardzo trwała i nie gubi swoich igieł. Będzie cieszyć nasze oczy jeszcze długo po ścięciu. Świerk posiada krótsze igły i ma nieco bardziej wiotkie gałęzie. Dobrze znosi za to niskie temperatury i pięknie pachnie. Będzie pasować do każdego mieszkania.

Standardowa czy w doniczce?

Wszystko oczywiście zależy od naszych preferencji. Warto zastanowić się nad tym, ile miejsca możemy na choinkę przeznaczyć i gdzie chcemy ją umieścić. Choinka w doniczce jest mniejsza i zazwyczaj mierzy do 150cm. Będzie idealna do małego salonu lub sypialni. Z kolei drzewko na stojaku jest bardzo efektowne, ale wymaga odpowiednio więcej miejsca.

(źródło zdjęcia: tumblr.com)

Zapraszamy do kontaktu
z naszym Biurem Obsługi Klienta