Infolinia: 514 101 211

Jaki stojak choinkowy wybrać?

Wbrew pozorom wybór stojaka choinkowego jest bardzo ważną kwestią. Nie tylko ze względów praktycznych i funkcjonalnych – w końcu jego zadaniem jest utrzymać nasze drzewko przez wiele tygodni – ale także bezpieczeństwa. Źle dobrany może sprawić, że choinka straci równowagę. Zadbajmy o wybór odpowiedniego stojaka szczególnie wówczas, gdy w naszym domu są dzieci lub zwierzęta.

Duży czy mały?

Wielkość stojaka powinna być podyktowana rozmiarem naszej choinki. W końcu to od niego będzie zależała stabilność naszego drzewka. Jego wielkość musi być dopasowana do wysokości choinki oraz jej wagi. Ponadto ważne jest, aby stojak choinkowy był prawidłowo dociążony. Pamiętajmy, że im większa choinka, tym dłuższe powinny być nogi stojaka.

Plastikowy czy metalowy?

Stojaki plastikowe lub metalowe są niezwykle popularne. Dzięki przemyślanej i stabilnej konstrukcji sprawdzą się na każdym podłożu. Stojak plastikowy jest zazwyczaj tańszy, ale wcale nie musi się to przekładać na gorszą jakość. Zaletą stojaka metalowego są bezwzględnie jego walory estetyczne. Dodatkowo odpowiednio zabezpieczony przetrwa lata w dobrym stanie.

Nowoczesny lub tradycyjny

Tradycyjne stojaki choinkowe składają się z kilku podłużnych nóg, ale zdarzają się także stojaki okrągłe. Na rynku nie brakuje nowości. Nowoczesne stojaki występują w różnych kolorach i posiadają wygodny pojemnik na wodę. Stojak z takim pojemnikiem jest niezwykle praktyczny i ułatwi nam podlewanie naszego drzewka.

(źródło zdjęcia: tumblr.com)

Zapraszamy do kontaktu
z naszym Biurem Obsługi Klienta