Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Choinka w ogrodzie

| ,

Została Ci choinka po świętach na balkonie i nie wiesz co z nią zrobić? Przesadź ją do ogrodu! My podpowiemy Ci jak to zrobić 🙂

Choinka w Ogrodzie.png

Świerki i Jodły, które kupujemy w donicach z myślą o przesadzeniu ich na wiosnę, często nie przyjmują się i po prostu usychają z powodu zbyt mocno przyciętego systemu korzeniowego przez sprzedawców, ale jeśli trafił nam się mało okaleczony okaz to jest szansa! Choinka do wiosny powinna stać na balkonie i być regularnie podlewana. Należy pamiętać aby nie wystawiać jej na dwór bo może zamarznąć. Pod koniec marca lub kwietnia można przystąpić do sadzenia.

Jak posadzić choinkę w ogrodzie?

Najpierw wykopujemy dół o szerokości dwu-, trzykrotnej średnicy bryły korzeniowej i głębokości takiej jak jej wysokość. Sadzi się tak, aby nasada pnia, było częściowo widoczne. Większość korzeni chłonących wodę i składniki pokarmowe rozwija się w górnej warstwie gleby, więc nie sadzi się tej rośliny zbyt nisko.

Podczas przesadzania rośliny dół należy dokładnie zasypywać ziemią, polewając wodą. W ten sposób nie powstaną wolne przestrzenie, które mogłyby spowodować wysuszenie korzeni. Trzeba też uważać podczas ugniatania ziemi, aby nie uszkodzić bryły.

Na sam koniec dobrze uformować wokół  drzewa niewysoki wałek z gleby. Będzie on utrzymywać wodę podczas obfitego podlewania, o którym nie wolno zapomnieć zaraz po posadowieniu rośliny.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.