Choinka w ogrodzie

| ,

Została Ci choinka po świętach na balkonie i nie wiesz co z nią zrobić? Przesadź ją do ogrodu! My podpowiemy Ci jak to zrobić 🙂

Choinka w Ogrodzie.png

Świerki i Jodły, które kupujemy w donicach z myślą o przesadzeniu ich na wiosnę, często nie przyjmują się i po prostu usychają z powodu zbyt mocno przyciętego systemu korzeniowego przez sprzedawców, ale jeśli trafił nam się mało okaleczony okaz to jest szansa! Choinka do wiosny powinna stać na balkonie i być regularnie podlewana. Należy pamiętać aby nie wystawiać jej na dwór bo może zamarznąć. Pod koniec marca lub kwietnia można przystąpić do sadzenia.

Jak posadzić choinkę w ogrodzie?

Najpierw wykopujemy dół o szerokości dwu-, trzykrotnej średnicy bryły korzeniowej i głębokości takiej jak jej wysokość. Sadzi się tak, aby nasada pnia, było częściowo widoczne. Większość korzeni chłonących wodę i składniki pokarmowe rozwija się w górnej warstwie gleby, więc nie sadzi się tej rośliny zbyt nisko.

Podczas przesadzania rośliny dół należy dokładnie zasypywać ziemią, polewając wodą. W ten sposób nie powstaną wolne przestrzenie, które mogłyby spowodować wysuszenie korzeni. Trzeba też uważać podczas ugniatania ziemi, aby nie uszkodzić bryły.

Na sam koniec dobrze uformować wokół drzewa niewysoki wałek z gleby. Będzie on utrzymywać wodę podczas obfitego podlewania, o którym nie wolno zapomnieć zaraz po posadowieniu rośliny.

Zapraszamy do kontaktu
z naszym Biurem Obsługi Klienta