Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Utylizacja choinki. Recykling żywej choinki- 5 przydatnych wskazówek gdzie wyrzucić choinkę po świętach?

Zamów utylizację choinki telefonicznie: 514 101 211    lub mailowo:  [email protected]

 

Ekologiczna utylizacja choinek na święta w Warszawie! Zamów naszą usługę! Utylizujemy choinki! Wyrzucimy Twoją choinkę po świętach! Sezon świąteczny dobiega końca, a Ty zastanawiasz się co zrobić z choinką, która traci urok jakim, urzekła cię pierwszego dnia? Nadszedł właśnie ten czas, aby się jej pozbyć i odzyskać zajmowaną przestrzeń domową. Recykling choinki nie powinien być przykrym obowiązkiem! Dowiedz się więcej na temat utylizacji choinki. Podpowiadamy gdzie wyrzucić choinkę po świętach Bożego Narodzenia w Warszawie!


Oto pięć naszych przydatnych wskazówek dotyczących recyklingu żywej choinki. Podpowiadamy gdzie wyrzucić choinkę po świętach! Oferujemy utylizację choinek w Warszawie! Już dziś pozbądź się problemu i zamów wynoszenie choinki z domu za jedyne 50 zł! Dowiedz się jak utylizować choinkę – gdzie wyrzucić lub oddać ją po świętach Bożego Narodzenia, a jeśli żaden z pomysłów nie jest dla Ciebie skorzystaj z naszej usługi! Oferujemy utylizację choinek!

Tania utylizacja choinek Warszawa – odbierzemy od Ciebie choinkę po świętach Bożego Narodzenia! 

Utylizujemy choinki w Warszawie! Bądź eko! Postaw na korzystną dla środowiska utylizację choinek! Jeśli nie wiesz co zrobić lub gdzie wyrzucić choinkę po świętach skontaktuj się z nami! Zajmiejmy się jej wywozem! Zutylizujemy ją za Ciebie! 

Jeśli jesteś zainteresowany/a utylizacją i zabraniem twojej choinki zadzwoń/napisz do nas!  Wyniesiemy Twoją choinkę z domu za jedyne 150 zł! 

792-087-009
[email protected]

Koszt uługi: 150 zł

Gdzie wyrzucić choinkę świątęczną? Jak utylizować choinki? Wywózka choinek Warszawa. Sprawdź naszą ofertę utylizacji choinek w Warszawie!

Zastanawiasz się co zrobić ze swoją choinką? Nie wiesz gdzie wyrzucić choinkę po świętach w Warszawie lub jej okolicach? Pomagamy utylizować choinki! Wywieziemy Twoją żywą choinkę, która uschnie po świętach! Odbiór i utylizacja choinek Warszawa za jedyne 50 zł! Odbieramy choinki po świętach Bożego Narodzenia z Warszawy ale także okolicznych miejscowości! Jeśli nie wiesz co zrobić ze swoją uschnięta choinką, skontaktuj się z nami! Wywozimy wszystkie żywe choinki, cięte jak i w doniczce! Szybko i bezproblemowo oraz tanio zajmiemy się Twoją choinką!

Co zrobić z choinką po świętach? Gdzie oddać choinkę w Warszawie po świętach? Wyrzucimy Twoją starą choinkę!

Twoja piękna jodła kaukaska straciła swój naturalny blask? Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach? Nie wiesz gdzie wyrzucić choinkę w Warszawie? Już dziś zamów usługi wywozu swojej choinki po świętach! Nie martw się tym, co zrobić z choinką po świętach! Zutylizujemy ją za Ciebie! Zabieramy choinki z domów i wywozimy je. Oferujemy utylizację choinek z Warszawy i okolicznych miejscowości! Jeśli nie wiesz co zrobić ze swoją uschniętą choinką po świętach, która straciła dawny blask, skontaktuj się z nami! Z przyjemnością pomożemy Ci pozbyć się choinki w szybki i tani sposób! Zadzwoń do nas lub napisz! Wywozimy choinki za jedyne 50 zł! My pozbywamy się Twojej choinki, a Ty swojego problemu!

Nie wiesz  co zrobić ze swoją choinką po świętach? Radzimy jak pozbyć się starej choinki! Skorzystaj z naszych usług i pozbądź się choinki bez wychodzenia z domu! Wywóz choinki z Warsawy i okolicznych miejscowości.

Choinka straciła swój blask, zaczyna gubić igły i jest przesuszona? Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach? Jeśli nie masz pojęcia gdzie wyrzucić swoją przesuszoną choinkę, skontaktuj się z nami! Odbierzemy od Ciebie niechcianą choinki i wyrzucimy ją za Ciebie! Utylizacja choinek w Warszaww i okolice. Sprawdź już teraz! Wywieziemy Twoją choinkę za jedyne 50zł!

Pozbądź się choinki w bezpieczny, ekologiczny i szybki sposób bez wychodzenia z domu! Tania utylizacja choinki – cena Warszawa. 

Jeśli nie chcesz szukać godzinami miejsca, do którego możesz wywieźć niechcianą choinkę po świętach, napisz lub zadzwoń do nas! Oferujemy wywóz choinek w Warszawy oraz innych okolicznych miejscowości. Dojedziemy do wszystkich warszawskich dzielnich lub okolic i odbierzemy Twoją zużytą choinkę! Pozbądź się choinki w bezpieczny, ekologiczny i szybki sposób bez wychodzenia z domu! Wysuszona choinka nie musi stanowić problemu. Już dziś zamów usługę utylizacji choinki! Zabierzemy wszystkie drzewka, które chcesz wyrzucić a nie wiesz gdzie! Tania utylizacja choinek po świętach – cena wywozu choinki to jedyne 50 zł!

Utylizacja choinki świątecznej Warszawa. Gdzie wyrzucić choinkę po świętach Bożego Narodzenia? Najłatwiejszy sposób na recykling prawdziwej, żywej choinki.

Wiele osób uważa, że pozbycie się żywej choinki nie należy do najłatwiejszych zadań. Jednak prawda jest taka, że nigdy nie było łatwiejszego sposobu na pozbycie się żywej choinki wyrzucenie jej, ze świadomością, że zostanie ona poddana recyklingowi i ponownie wykorzystana.

Jeśli zastanawiasz się gdzie wyrzucić choinkę po świętach, to prostu zrób to! Zniszcz swoją choinkę i wrzuć ją do odpowiedniego pojemnika na opady biodegradowalne, aby lokalne władze przyjechały i odebrały ją do recyklingu. Dla tych, którzy są ciekawi co dzieje się z choinką zaraz po odebraniu … mamy dla Was te informacje.

Po zabraniu żywej choinki przez lokalne władze zostaje ona przewieziona do specjalnej kompostowni prowadzonej najczęściej przez firmę zewnętrzną, która kupuje zielone odpady z Twojej gminy lub miasta. Następnie choinka zostaje posortowana, czyli zostaje rozdrobniona na kawałki, które nadają się jako kompost, bez przechodzenia procesu kompostowania. Gdy żywa choinka zostanie przetworzona na kompost, jest pakowana i następnie sprzedawana branży rolniczej lub ogrodnikom.

Ten cykl jest powtarzany co roku, dlatego może to oznaczać, że Twoja tegoroczna choinka stanie się kompostem dla choinki, którą kupisz w następnym sezonie świątecznym.

Utylizowanie choinki żywej po świętach. Co zrobić z choinką po świętach? Kompostuj swoje drzewko samodzielnie

Kompostowanie samodzielne z pewnością zajmie ci trochę więcej czasu niż w przypadku dużego procesu przemysłowego stosowanego przez firmy zajmujące się gospodarowaniem odpadami. Jednak w rezultacie otrzymasz ogromną ilość żyznego kompostu do rozłożenia w ogrodzie.

Dlaczego nie wykorzystać kompostu z żywej choinki do wyhodowania dyni na Halloween ? A może chcesz być bardziej tradycyjny i użyjesz kompostu do wyhodowania prostych warzyw z ogródka?

Utylizowanie choinek Warszawa. Niezbyt zielona metoda recyklingu.  

Dla tych z Was, którzy są szczęśliwymi posiadaczami działających kominków, użycie żywej choinki na opał jest wspaniałym pomysłem na wykorzystanie jej. Idealna na zimne miesiące, żywe choinki bardzo dobrze palą się na palenisku. Jednak są pewne wady tej formy utylizacji choinki. Przed jej spaleniem koniecznie będziesz musiał pozbyć się igliwia, ponieważ są one bogate w oleje, przez co podczas spalania wydzielają dużo dymu (chociaż skwierczą w ekscytujący sposób).

Najlepszym sposobem postępowania z choinką będzie, pozbycie się igieł, usunięcie gałęzi i pocięcia pnia na kłody, a następnie przechowywanie go do wyschnięcia. Po mniej więcej tygodniu przechowywania kłody będą gotowe do użytku i utrzymania ciepła domu w zimowych miesiącach. Nie zapominając o igliwiu, możesz je wyrzucić do kosza na odpady biodegradowalne lub do własnego pojemnika na kompost.

Choinka żywa – utylizacja drzewka po świętach Bożego Narodzenia. Użyj jej ponownie – wyjdź poza choinkę jednorazowego użytku

Wiele witryn z możliwością kupna żywej choinkami zaleca ponowne zasadzenie drzewka. Jednak prawdopodobnie nie będzie to możliwe, chyba że jest to drzewo uprawiane w doniczkach. Jeśli choinka była drzewkiem ciętym, szanse na tchnięcie w nią nowego życia poprzez ponowne zasadzenie są niewielkie. Dzieje się tak, ponieważ w okresie świątecznym drzewo będzie przechodzić przez cykl umierania. Nawet jeżeli na pierwszy rzut oka choinka wygląda dobrze, to nie jest ona zdrowa. Ponowne przesadzenie choinki może ją uratować, ale istnieje prawdopodobieństwo, że ostatecznie umrze.

Drzewa doniczkowe mają jednak ładniejszy wygląd i można je przechowywać w oryginalnej doniczce przez pierwsze 12 miesięcy. Zaraz po tym okresie choinki wyrosną z doniczki, w której były dostarczane. Przesadzenie żywej choinki wymaga trochę wysiłku, ale na dłuższą metę bardzo się opłaca.

Kiedy nadejdzie moment, gdy twoje drzewko doniczkowe będzie zbyt duże w stosunku do miejsca , które normalnie zajmuje-nie martw się. Choinki doniczkowe, które wyrosły z doniczki, możesz zsadzić w ziemi.

Utylizacja choinki bożonarodzeniowej. Ściółka i zrębki drewna. 

Jeśli nie potrzebujesz dodatkowego kompostu, zamień swoją żywą choinkę na ściółkę i rozprowadzać ją wokół podstawy drzew i innych roślin. Taka izolacja korzystnie wpłynie na kondycję twoich drzew lub rośliny. Ściółka służy przede wszystkim do zatrzymywania wody w glebie i zwiększania nawadniania otaczającej rośliny lub drzewa. Możesz również użyć drewnianych zrębków z choinki jako dodatkowej ozdoby w ogrodzie.

Jedynym minusem jest to, że chociaż zrębki z żywej choinki są fantastycznej jakości, niekoniecznie wystarczają do obłożenia całego ogrodu. Zależy to oczywiście od wielkości prawdziwej choinki, którą przetwarzasz na wióry!

Oto 5 dość łatwych i miejmy nadzieję niezbyt dziwnych sposobów na recykling żywej choinki. Mamy nadzieję, że znalazłeś inspirację na temat tego, co zrobić ze swoim drzewkiem bożonarodzeniowym po świętach.

Utylizacja choinek Warszawa – zadbaj o środowisko naturalne! 

Jeśli powyższe rady nie są dla Ciebie, postaw na profesjonalną tanią utylizację choinek w Warszawie za 50zł. Zadbaj o środowisko naturaln! Postaw na ekologiczną utylizację choinek! Skontaktuj się z nami, jeśli nie wiesz gdzie wyrzucić żywą choinkę po świętach Bożego Narodzenia! Tania utylizacja choinek Warszawa – napisz do nas lub zadzwoń! Koszt usługi to jedyne 50 zł!

792-087-009
[email protected]

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.