Skip to main content
Infolinia: 514 101 211
Promocja!

Jodła kaukaska Premium L

249.00299.00

Jodła kaukaska STANDARD to piękne choinki Bożonarodzeniowe, które wprowadzą cudowny klimat w Twoim domu. 

Igły jodły kaukaskiej, są dość miękkie w porównaniu z innymi choinkami, a przy tym nie opadają przez wiele tygodni.

Ciesząca się ogromną popularnością odmiana jodły, jest jedną z najchętniej wybieranych choinek świątecznych. Wyróżnia się:

  • wysokość: 180cm-220cm
  • regularną formą i symetrycznym kształtem,
  • ciemnozielonymi, miękkimi igłami,
  • wysoką wytrzymałością,
  • delikatnym, cytrusowym zapachem.

Jodła kaukaska e należy do najtrwalszych odmian i może cieszyć swoim majestatycznym wyglądem nawet przez kilka tygodni. Swoją popularność zawdzięcza pięknej formie i wysokiej trwałości.

Dostępna w naszej ofercie jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.

Dodatkowym atutem jodły kaukaskiej są jej lecznicze właściwości, wzmacniające odporność. Pięknie pachnąca jodła w doniczce będzie cieszyć swoim wyglądem nawet kilka tygodni.

249.00299.00

SKU: 100 Kategorie: ,

Jodła kaukaska- magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia przez kilka tygodni

Sztuczne choinki cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem, głównie ze względu na mniej atrakcyjny wygląd i aspekty ekologiczne. Wykonane zazwyczaj ze specjalnej folii rozkładają znacznie dłużej niż żywe choinki. Wiele osób myśli o zakupie żywego drzewka świątecznego, ale obawia się  kłujących i opadających igieł. Decydując się na jodłę kaukaską możemy cieszyć majestatyczną, żywą choinką nawet do dwóch miesięcy. Pochodząca z Azji odmiana charakteryzuje się miękkimi igłami i wyjątkową wytrzymałością, a dzięki symetrycznemu kształtowi umożliwia wyeksponowanie choinkowych bombek i łańcuchów. Ubieranie żywej choinki jest bezpieczne również dla dzieci, ponieważ błyszczące igły jodły kaukaskiej są miękkie i przyjemne w dotyku. Jodła w doniczce zapewni cudowny, świąteczny klimat w Twoim domu i będzie wspaniałą dekoracją przez wiele tygodni.

Dlaczego warto wybrać żywą choinkę na Święta?

Żywa choinka w doniczce lub na metalowym stojaku zapewnia wspaniałą , świąteczną atmosferę. Gęste gałązki, błyszczące igły i wyjątkowa trwałość jodły kaukaskiej przekładają się na rosnącą z roku na rok popularność. Warto wiedzieć, że jodła w doniczce jest znacznie bardziej ekologicznym wyborem niż sztuczna choinka. Decyzja o zakupie świątecznego ma duży wpływ na środowisko naturalne. Gałęzie i igły można wykorzystać do ochrony przed mrozem innych roślin ogrodowych, na  kompost lub na opał. Warto również wiedzieć, żywa choinka rozkłada się nieporównywalnie krócej niż sztuczna. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto wziąć pod uwagę wykorzystywanie zasobów naturalnych do produkcji sztucznego drzewka. Jodła kaukaska charakteryzuje się atrakcyjniejszym wyglądem, a przy tym nie wpływa negatywnie na środowisko.

Jak przedłużyć trwałość żywej choinki w domu?

Wybór świątecznego drzewka oraz ubieranie choinki należy do najważniejszych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Radość z zakupionej żywej jodły kaukaskiej i jej jak najszybsze ustawienie w domu, może negatywnie wpłynąć na trwałość świątecznego drzewka. Żywa choinka przez kilka dni powinna stać w chłodniejszym miejscu takim jak garaż lub piwnica, dzięki czemu o wiele dłużej będzie cieszyć swoim wyglądem. Jodła w doniczce lub na metalowym stojaku źle znosi zbyt wysokie temperatury i suche powietrze, dlatego warto codziennie wietrzyć mieszkanie. Nawilżacz powietrza w pokoju, w którym stoi choinka pozwoli zatrzymać opadanie igieł i dłużej cieszyć się świąteczną atmosferą. Trwałość jodły można przedłużyć za pomocą specjalistycznych środków 1MCP w postaci gazu lub roztwór aminoetoksywinyloglicyny, który wystarczy dodać do wody podczas podlewania świątecznej choinki.

 

Jodła kaukaska(Abies nordmanniana)- azjatycka choinka idealną ozdobą świąteczną w polskich domach

Jodła kaukaska w środowisku naturalnym występuje w zachodniej Azji, ale od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością w Europie. Jodła kaukaska charakteryzuje się ciemnozielonymi, błyszczącymi igłami o wyjątkowym aromacie. Szyszki jodły są dość duże, osiągają długość 15 cm i mają brunatno czerwony kolor. Pochodząca z Azji choinka w stanie naturalnym osiąga nawet 30 metrów, ale uprawiana w ogrodzie w warunkach europejskich, przeciętnie osiąga wysokość 5-10 metrów. Jodła kaukaska doskonale sprawdzi się jako ozdoba ogrodu, ale coraz częściej wybierana jest również na świąteczną choinkę w doniczce.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.