Skip to main content
Infolinia: 514 101 211
Promocja!

Jodła kaukaska PREMIUM XL

349.00399.00

Najbardziej majestatyczna choinka świąteczna w naszej ofercie o wysokości ponad 2 m i idealnym, symetrycznym kształcie, zapewni niezapomnianą, świąteczną atmosferę. Jodła kaukaska PREMIUM sprawdzi się w przestronnych, dużych wnętrzach. Wyróżnia się:

  • wysokość: 230cm – 270cm
  • regularną, stożkową formą,
  • długimi, owalnymi szyszkami o brązowo czerwonej barwie,
  • niekłującymi, błyszczącymi igłami o intensywnym ciemnozielonym kolorze,
  • lekko cytrusowym aromacie igieł, 
  • najwyższą trwałością wśród choinek wybieranych na Święta Bożego Narodzenia.

Jodła kaukaska cieszy się ogromną popularnością ze względu na piękny wygląd i wyjątkową wytrzymałość, która pozwala cieszyć się magicznym klimatem nawet do dwóch miesięcy.

Dostępna w naszej ofercie jodła kaukaska pochodzi z plantacji z Danii posiadającej certyfikat GlobalGAP Certified, gwarantujący przestrzeganie zasad dotyczących ochrony środowiska naturalnego. 

Dodatkowym atutem jodły kaukaskiej są jej lecznicze właściwości, wzmacniające odporność. Pięknie pachnąca jodła w doniczce będzie cieszyć swoim wyglądem nawet kilka tygodni.

349.00399.00

SKU: 200 Kategorie: , ,

Jodła kaukaska PREMIUM- wyjątkowe drzewko świąteczne

Święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych chwil spędzanych w gronie najbliższych. Tradycyjne potrawy, rodzinna atmosfera i pięknie udekorowana choinka sprawiają, że świąteczny czas pozostaje w pamięci na długo. Zakupy, długie kolejki, sprzątanie i przygotowywanie świątecznych potraw wiąże się często z dużym stresem, ale ubieranie choinki należy do najbardziej radosnych przygotowań. Dekorowanie świątecznego drzewka należy do najmilszych wspomnień; wielu dorosłych do dziś pamięta własnoręczne przygotowywanie choinkowych ozdób, wieszanie bombek i łańcuchów, dlatego pozwala dzieciom na ubieranie choinki. Jodła kaukaska PREMIUM wprowadzi wspaniały, rodzinny nastrój w Twoim domu dzięki ozdobnym szyszkom i wyjątkowej trwałości. Niekłujące Igły o lekko cytrusowym aromacie pozwolą na bezpieczne i radosne dekorowanie choinki dorosłym i dzieciom, zapewniając najpiękniejsze wspomnienia świątecznych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

Jodła kaukaska- piękna, trwała i ekologiczna choinka świąteczna

Świąteczna choinka od zawsze kojarzy się z magiczną, świąteczną atmosferą. Ustawiana na honorowym miejscu w domu, pięknie udekorowana i oświetlona wprowadza wyjątkowy nastrój podczas Świąt Bożego Narodzenia. Ubieranie choinki należy do najbardziej radosnych momentów, podobnie jak wyciąganie świątecznych prezentów ukrytych pod zielonymi gałązkami. Żywa choinka w domu to również delikatny, upajający aromat, a także troska o środowisko naturalne. Niektóre choinki można przesadzić do ogrodu, ale warto pamiętać, że pochodząca z Azji choinka źle znosi zanieczyszczone powietrze, dlatego najlepiej będzie rozwijać się w podmiejskich ogrodach. Po Świętach igły i gałązki jodły można wykorzystać na kompost lub do ochrony  przed niskimi temperaturami innych roślin ogrodowych. Żywa choinka znacznie krócej rozkłada się niż wykonywana ze sztucznego tworzywa, co ma niebagatelny wpływ na ochronę środowiska.

Jak zadbać o żywa choinkę w domu?

Jodła kaukaska PREMIUM o wyjątkowym kształcie zapewnia wspaniałą, świąteczną atmosferę i pozwala wyeksponować ozdoby choinkowe. Pochodząca z Azjii odmiana charakteryzuje się wysoką trwałością, ale warto pamiętać o kilku wskazówkach. Żywa choinka powinna przez kilka dni stać w chłodniejszym miejscu np. w piwnicy, zanim zajmie honorowe miejsce w domu. Jodła kaukaska jest bardzo wrażliwa na suche powietrze dlatego należy ją postawić jak najdalej od kaloryfera czy kominka, a także regularnie wietrzyć mieszkanie. bardzo dobrym rozwiązaniem jest nawilżacz powietrza, który znacznie przedłuży trwałość świątecznego drzewka.

Jodła kaukaska- charakterystyka popularnej choinki świątecznej

Obok rodzimego świerka pospolitego, jodła kaukaska jest najchętniej wybieranym świątecznym drzewkiem i najczęściej uprawianym na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Popularna odmiana naturalnie naturalnie występuje w zachodniej Azji,najczęściej spotykana jest w górach Kaukazu i na wschodnim wybrzeżu wybrzeżu Morza Czarnego. W naturalnym środowisku może osiągnąć do 30 metrów wysokości, a uprawiana w ogrodzie przeciętnie dorasta do 10 metrów. Azjatycka choinka jest strzelistym drzewem o bardzo symetrycznym kształcie, dlatego doskonale sprawdza się jako bożonarodzeniowe drzewko. Jodła kaukaska ma długie szyszko brązowo czerwonej barwie oraz błyszczące, krótkie igły o intensywnym ciemnozielonym kolorze. Igły popularnej choinki są miękkie i nie kłujące, a po roztarciu wydzielają charakterystyczny, cytrusowy zapach. Ozdobne szyszki, piękna barwa igieł sprawiają, że idealnie sprawdza się jako świąteczna dekoracja. Ogromnym atutem są delikatne, niekłujące igły, które umożliwiają bezpieczne ubieranie choinki, a także wyjątkowa trwałość. Jodła kaukaska należy do najbardziej wytrzymałych odmian, które nie gubią igieł nawet przez kilka tygodni. Majestatyczna jodła idealnie sprawdzi się w roli bożonarodzeniowego drzewka. Gęsto osadzone na gałązkach igły umożliwiają wyeksponowanie choinkowych bombek, łańcuchów i innych ozdób. Przed zakupem jodły kaukaskiej warto przeczytać opinie na forum i porównać ceny żywych choinek w Warszawie.

Jodła kaukaska w ogrodzie- o czym warto pamiętać?

Popularna choinka świąteczna jest bardzo trudna w uprawie. Źle znosi zanieczyszczone powietrze, dlatego nie jest polecana do miejskich parków i ogrodów. Jodła kaukaska ma również tendencję do przemarzania, dlatego będzie się słabo rozwijać w północnych częściach naszego kraju, które charakteryzują się dość surowymi warunkami klimatycznymi. Pochodząca z Azji odmiana jodły wymaga żyznej lub gliniastej gleby o kwaśnym lub lekko kwaśnym odczynie, a także słonecznego lub półcienistego stanowiska. Popularne drzewko świąteczne. preferuje dużą wilgotność powietrza, dlatego najwięcej plantacji choinek znajduje się w Danii. Jodła kaukaska sprawdzi się w ogrodzie jako soliter, a także może być elementem zimowych kompozycji florystycznych i bożonarodzeniowych stroików. Azjatycka choinka jest często wybierana w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Jodłę w doniczce można posadzić w ogrodzie, ale warto pamiętać o kilku zasadach. Jeśli zamierzamy posadzić świąteczne drzewko w ogrodzie należy pamiętać o regularnym podlewaniu, wietrzeniu mieszkania oraz nawilżaniu powietrza, aby przedłużyć jego trwałość. Przed wysadzeniem choinki do ogrodu należy ustawić ją na kilka dni w chłodniejszym pomieszczeniu takim jak garaż lub piwnica, dzięki temu znacznie lepiej zaadaptuje się do nowych warunków. Jeśli jodła w doniczce wypuści pędy, można posadzić ją do ogrodu dopiero na wiosnę. Stosując się do powyższych wskazówek możemy cieszyć się jodła w doniczce nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia, ale także przez długie lata. 

Jaką choinkę wybrać do domu na Boże Narodzenie?

Grudzień należy do najbardziej stresujących miesięcy w roku. Niewiele jest osób, których omija świąteczna gorączka. Zakupy, wybór gwiazdkowych prezentów, generalne porządki, przygotowywanie potraw oraz dekorowanie domu, a do tego domowe i zawodowe obowiązki. Przygotowywania do Świąt wiążą się również ze sporymi wydatkami, które mocno obciążają domowy budżet, a także środowisko naturalne. Od kilkunastu lat coraz więcej mówi się o zmniejszeniu wydatków jak np. kupowanie mniejszej ilości jedzenia, samodzielne wykonywanie ozdób czy przygotowanie własnoręcznie robionych prezentów świątecznych. W trosce o środowisko naturalne warto wybrać żywą choinkę, która o wiele krócej się rozkłada niż wykonana z tworzywa sztucznego, a przy tym prezentuje się znacznie piękniej. Gęste gałązki  i intensywnie  zielone igły jodły kaukaskiej umożliwiają wyeksponowanie ekologicznych ozdób choinkowych jak suszone owoce, zawieszone na wstążkach jabłka, orzechy włoskie,  a także zawieszki wykonane z papieru, sznurka, drzewa. Bardzo ciekawie prezentują się na świątecznej choince pięknie udekorowane pierniki. Coraz większą popularnością cieszą się również ozdoby wykonane z gliny czy masy solnej. Ekologiczne bombki i zawieszki nie tylko znacznie mniej obciążają środowisko naturalne niż plastikowe ozdoby choinkowe, ale także są wspaniałym pomysłem na kreatywne spędzanie czasu z rodziną. Wspólne robienie świątecznych ozdób i ubieranie choinki z pewnością wywoła znacznie przyjemniejsze wspomnienia niż pośpiech i  długie kolejki w sklepach. Jodła kaukaska dzięki swojej formie i niekłującymi igłom doskonale będzie się prezentować udekorowana zawieszkami i bombkami handmade. Żywa choinka świąteczna oraz ekologiczne ozdoby wprowadzą magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia, a także pozytywnie wpłyną na środowisko naturalne. Jodła kaukaska jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą  cieszyć się żywą choinką świąteczną, ale przeraża ich wizja codziennego zamiatania opadających igieł. Wysoka trwałość jodły w doniczce sprawia, że jej miękkie, ciemnozielone igły nie opadają nawet przez kilka tygodni. Zamów już dziś jodłę kaukaską z dostawą do domu lub biura i ciesz się magiczną atmosferą nawet do dwóch miesięcy.

Jodła kaukaska- żywa choinka świąteczna z dostawą w Warszawie i okolicach

Jodła kaukaska od lat cieszy się ogromną popularnością i jest jedną z najchętniej wybieranych choinek świątecznych. Majestatyczny wygląd, delikatny, cytrusowy aromat oraz niekłujące igły sprawiają, że doskonale sprawdza się w roli świątecznego drzewka. Miękkie igły jodły w doniczce pozwalają na bezpieczne ubieranie choinki nawet małym dzieciom. W naszym sklepie internetowym znajdziesz jodłę w doniczce lub na metalowym stojaku z dostawą w Warszawie i okolicach. Wszystkie żywe choinki dostępne w naszej ofercie posiadają certyfikat GlobalGAP Certified, dlatego wybierając jodłę kaukaską w naszym sklepie zyskujesz pewność, że pochodzi z plantacji choinek ściśle przestrzegających zasad ochrony środowiska naturalnego. Oferujemy jodłę kaukaską w atrakcyjnej cenie z dostawą do domu lub biura. Wyróżniamy się profesjonalną obsługą oraz szybką realizacją zamówień, co potwierdzają pozytywne opinie na forum. Skontaktuj się z nami i zamów żywą choinkę w doniczce i ciesz się magicznym klimatem Świąt Bożego Narodzenia.

 

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.