Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Dekorowanie choinki w 5 prostych krokach

Dla wielu z nas najprzyjemniejszą częścią okresu świątecznego jest dekorowanie choinki. Czas spędzany z rodziną podczas układania ozdób choinkowych i światełek na drzewie jest czymś niesamowitym. Jeśli potrzebujesz pomocy przy dekorowaniu idealnego świątecznego drzewka do swojego domu, mamy dla Ciebie kilka prostych zasad!


Krok 1: Znajdź odpowiednie miejsca dla choinki

Szukając miejsca odpowiedniego dla swojej choinki, upewnij się, że będzie ono widoczne z różnych miejsc w całym pomieszczeniu, a jednocześnie pozostanie miejscem, które nie będzie nikomu przeszkadzać. Po wybraniu tego idealnego miejsca umieść choinkę na stojaku. W idealny stojak możesz zaopatrzyć się w naszym sklepie, do wyboru mamy stojaki w kolorze czarnym, szarym i białym z pewnością wpasują się one w wystrój Twojego domu. Nasze stojaki na żywe choinki są wyposażone w miskę na wodę, dzięki czemu przedłużysz znacznie żywotność choinki.

Krok 2: Lampki choinkowe

Jeśli jeszcze nie zaopatrzyłeś się w lampki choinkowe LED, najpierw przetestuj swoje lampki świąteczne. Podłącz każdą wiązkę świateł do gniazdka i sprawdź, czy znajdują się w niej przepalone żarówki. Wymień wszystkie przepalone żarówki i upewnij się, że żaden przewód nie jest uszkodzony. Po upewnieniu się, że wszystkie lampki działają, nałóż je na choinkę, zaczynając od góry do dołu. Ułóż lampki wzdłuż gałęzi „wewnątrz”, a następnie przejdź do zewnętrznych krawędzi choinki.

Kto powiedział, że podczas ubierania choinki możesz użyć tylko jednego rodzaju lampek choinkowych? To Twoje drzewo, więc bądź tak kreatywny, jak chcesz. Mieszaj i dopasowuj różne rodzaje świateł, zwłaszcza tradycyjne lampki z nowatorskimi, niebanalnymi lampkami w różnych kształtach, których na rynku jest coraz więcej. To piękne połączenie, na pewno nie pozostanie niezauważone.

Krok 3: Czubki choinek

Jedną z kultowych ozdób choinki jest czubek. Chociaż większość ludzi lubi używać aniołów i gwiazd jako ozdób choinkowych na czubku choinki. Może w te święta wypróbujesz czegoś bardziej unikalnego? Pozwól Świętemu Mikołajowi rozsiewać świąteczną radość ze szczytu drzewa, ta dekoracja na pewno zwróci uwagę przybyłych gości. Natomiast jeśli chcesz nadać drzewku świąteczny, elegancki akcent, wybierz coś bardziej stonowanego i klasycznego.

Krok 4: Łańcuchy choinkowe

W przypadku łańcuchów choinkowych najlepiej zacząć dekorowanie od góry i schodzić w dół po spirali wokół drzewa. Delikatnie ułożony łańcuch choinkowy wygląda bardziej wdzięcznie niż proste lub ukośne linie w poprzek choinki. Głęboko owinięty łańcuch choinkowy jest piękny, ale może być używany tylko na dużych drzewach z otwartą przestrzenią między gałęziami. Możesz również umieścić łańcuch choinkowy pionowo. Po prostu przymocuj go do wierzchołka drzewa za pomocą sznurka za czubkiem, a następnie zapętl w pionie

Krok 5: Ozdoby na choinkę

Teraz gdy umieściłeś drzewo w idealnym miejscu i dodałeś ulubione lampki i łańcuch choinkowy, czas na ozdoby. Ile ozdób powinieneś użyć? Każda choinka jest inna, więc uczyń ją wyjątkową dla swojej rodziny. Niezależnie od tego, czy ubierzesz ją w kilka eleganckich ozdób, czy wiele pamiątkowych ozdób, Twój osobisty gust podpowie Ci, kiedy powinieneś skończyć.

Chociaż nie ma ustalonej liczby ozdób, możemy podać wytyczne odnośnie ilości ozdób na choince. W przypadku drzew poniżej 2 metrów zalecamy użycie 10-15 standardowych ozdób na metr. Natomiast jeśli twoje drzewo ma 2 metry lub więcej, zalecamy powieszenie 12-20 ozdób na metr. Aby uzyskać najlepszy efekt, spróbuj użyć różnych ozdób o różnych rozmiarach, rozmieszczając je na całym drzewie.

Wyróżnij swoją choinkę, wieszając najpierw pamiątkowe ozdoby. Są to te ozdoby, które reprezentują to, kim jesteś Ty i Twoja rodzina. Następnie powieś równomiernie większe ozdoby. Następnie wypełnij wolne przestrzenie dowolnymi średnimi i małymi rozmiarami ozdób, aby zrównoważyć ogólny wygląd drzewa. Jeśli masz małe dzieci, spróbuj umieścić nietłukące się ozdoby w zasięgu ich ramion.

Każdy lubi dodawać do drzewa ulubione ozdoby, lampki i łańcuchy choinkowe. Jednak po co na tym kończyć? Przyciągnij uwagę gości niestandardowymi ozdobami. Jeśli Twoja choinka jest inspirowana określonym motywem, dodanie tematycznych dekoracji może poprawić jej wygląd. Uwolnij swoją wyobraźnię i nie bój się eksperymentować!

Proszę bardzo! Masz teraz pięknie udekorowaną choinkę, która rozleje świąteczny nastrój w całym domu. Rozważ dodanie kilku prezentów lub pustych ozdobionych pudełek pod choinkę, aby uzyskać kompletnie świąteczny klimat.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.