Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Rodzaje i gatunki choinek

| ,

Choć z zimą dopiero co się żegnamy, to zapewne wielu z was pewnie nie zdaje sobie sprawy jak wiele opcji mamy przy wyborze drzewka świątecznego. Dlatego też powstał ten wpis, żeby przybliżyć zainteresowanym rodzaje i gatunki drzewek iglastych. Oto one :

 1. Świerk pospolity – Jedna z tańszych wersji. Gatunek z rodziny sosnowatych, jako jedyny występujący naturalnie w Polsce. Ma smukłą, stożkowatą koronę i krótkie zaostrzone igły o długości 1 – 3 cm dzięki czemu ubieranie drzewka na święta nie sprawia problemu.

  Świerk pospolity.png

   

 2. Świerk srebrny –  Już nie tak łatwo dostępny jak świerk pospolity ale teoretycznie trwalszy i na pewno ciekawszy pod względem wizualnym.

  Świerk srebrny.png

   

 3. Świerk biały –  gatunek wiecznie zielonego drzewa również z rodziny sosnowatych. Ma piękny stożkowaty kształt, posiada wąskopiramidalną koronę, cienką i łuskowatą korę oraz długie i tępe igły. Jest to bardzo gęste drzewko więc wadą może być ograniczony wybór ozdób świątecznych.

  Świerk biały.png

   

 4. Jodła pospolita – Wizualnie podobna do świerka, choć gdy przyjrzymy się bliżej to zauważymy, że jodła ma bardziej płasko ułożone igły.

  Jodła pospolita.png

   

 5. Jodła Kaukaska –  O wiele gęstsza od poprzedniej. Drzewo początkowo z koroną wąską, stożkowatą, z wiekiem coraz bardziej kolumnową, ze spiczastym wierzchołkiem. Gałęzie w środkowej części korony rosną poziomo i są dość gęsto osadzone, górne gałęzie mniej wyraźnie skierowane ku górze, niż u jodły pospolitej. Kora początkowo gładka, matowoszara, dopiero u starych drzew prostokątnie popękana lub podzielona na płytki.

  Jodła Kaukaska.png

 6. Sosna –  Ma mało symetryczną i nieco przysadzistą formę. Zadziwia swoimi długimi, podwójnymi, około 6 centymetrowymi i długo utrzymującymi się igłami. Gałązki sosny są dość grube, sztywne i luźno rozłożone. Drzewko pięknie pachnie i choć nie jest jeszcze popularnym iglakiem świątecznym to jest stosunkowo tanie.

  Sosna.png

 7. Daglezja – Świetna propozycja na drzewko doniczkowe.

  Daglezja.png

 8. Choinka kanadyjska –  Korona drzewa bardzo nieregularna, dość szeroka, z gęstymi gałęziami. Kora chropowata i pomarszczona, szaro-brązowa z wiekiem przechodząca w czerwono-brązowy kolor. Jedna z ciekawszych choinek, również bardziej do doniczki.

  Choinka kanadyjska.png

   

To byłoby na tyle w tym wpisie  🙂 Mamy nadzieję, że informacje okazały się przydatne i bez problemu wybierzecie choinkę, która w przyszłości zagości w waszych domach.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.