Skip to main content
Infolinia: 514 101 211
dekoracja wieńca świątecznego

Wieniec świąteczny z dodatkami pomarańczy? Pokażemy Ci jak szybko i sprawnie go przygotować.

Wprowadzanie naturalnych elementów do domu w okresie świątecznym to jeden z naszych faworytów. Jeśli potrafimy je sami tworzyć jeszcze lepiej – gałązki i szyszki to piękne naturalne ozdoby, które urozmaicają świąteczne wnętrze domu, ale to nie jedyne naturalne ozdoby – suszone cytrusy świetnie sprawdzą się w świątecznych wiankach.

Banalnie proste przygotowanie cytrusów do ozdób świątecznych

Pamiętasz, jak jako dziecko w przedszkolu tworzyliście świąteczne ozdoby ? Kolorowe laurki, obrazki, ale też prace manualne są tym, co dobrze pamiętamy. Szczególnie bogaty w prace plastyczne był grudzień, gdzie świąteczne arcydzieła tworzone były z przygotowanych najczęściej naturalnych ozdób. Z pewnością kolorowe pomarańcze z goździkami, nie przeżyły do lat dzisiejszych. Jednak nie ma co się smucić, ponieważ możemy przez chwilę poczuć się jak dziecko, wracając do pracy z naturalnymi ozdobami, przygotowując je w banalnie prosty sposób.

Sposób na przygotowanie pomarańczy do wianka świątecznego

Szukasz najprostszego sposobu na przygotowanie pomarańczy suszonej, tak, aby móc zaangażować w to całą rodzinę? Z pewnością zależy Ci na czasie, tak aby szybko i w przyjemny sposób przygotować podczas jednego wieczoru, gdy cała rodzina będzie miała na to czas. Jednym z najłatwiejszych i naszym ulubionym sposobem na przygotowanie pomarańczy do wianka czy na choinkę jest suszenie pomarańczy w piekarniku. W nieco ponad godzinę cienkie plastry pomarańczy są gotowe, a ty możesz przejść do dekoracji !

Czego będziesz potrzebował do suszenia pomarańczy ?

  • Blaszka do pieczenia wyłożona papierem do pieczenia
  • Pomarańcze
  • Goździki do dekoracji i zapachu

Jak wygląda suszenie pomarańczy na ozdoby?

Skoro wiesz, że wszystkie materiały z pewnością znajdziesz w domu, to pora na przejście do zrobią tych małych aromatycznych ozdób na wianek. Wystarczy, że owoce pokroisz w cienkie plastry, wyłożysz je na blaszce do pieczenia. Do pokrojonych owoców dodaj goździki, a następnie włóż do pieca na najniższe ustawienia piekarnika po około 2 godzinach Twoje naturalne ozdoby, powinny być gotowe.

Jak udekorować wianek pomarańczami ?

Skoro wiesz jak przygotować pomarańcze do ozdoby świątecznego wianka, to podpowiemy Ci jak ładnie je wkomponować. Z pewnością cała kuchnia i reszta domu pachnie pięknie pomarańczami, dlatego pozwól, aby sąsiedzi mogli, chociaż podziwiać Twój talent plastyczny widząc pięknie przystrojony wianek świąteczny na drzwiach. Do tego typu prac najlepiej sprawdzą się wianki z żywego igliwia, które zachwycają pięknym kolorem oraz objętością. Aby przygotować własnoręcznie wianek świąteczny oprócz igliwia, będziesz potrzebował dodatków. Pomarańcze suszone już są – w takim razie co jeszcze wybrać do świątecznej dekoracji? Świetnie sprawdzi się w tym przypadku sztuczny śnieg oraz świąteczne kokardki czy naturalne szyszki, które możesz znaleźć w parku. Inwencja twórcza należy do Ciebie.

Gdzie kupię wianki świąteczne?

Na naszej stronie internetowej znajdziesz piękne wianki na drzwi, które zachwycają gęstością oraz żywym intensywnym kolorem. Oprócz wyglądu posiadają one jeszcze jedną ważną zaletę, którą jest trwałość, dzięki której sam wykonasz piękną dekorację świąteczną na drzwi.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.