Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

6 sekretów, jak udekorować choinkę jak profesjonalista

Wszyscy chcemy udekorować idealnie choinkę bombkami, ozdobami i lampkami dopasowanymi stylowo do ozdób świątecznych, które mamy w domu. W rzeczywistości jednak wiemy, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Udekorowanie choinki to nie lada wyczyn, zwłaszcza dla perfekcjonistów wśród nas, ale jeśli Twój dom jest Twoją dumą i radością, a choinka jest centralnym elementem Twojego domu w okresie świątecznym, mamy Cię w zasięgu ręki.

W tym wpisie dowiesz się, jak udekorować choinkę w sposób taki, aby wyglądało to, tak jakbyś zatrudnił profesjonalistę. Zanim zaczniemy, jak przy każdym zadaniu, musisz mieć odpowiednie narzędzia, aby bezpiecznie i prawidłowo ustawić choinkę. Obejmuje to bawełniane rękawiczki do kształtowania gałęzi, nożyczki z bezpiecznymi uchwytami do materiałów, opakowań lub sprzętu oraz solidną drabinę, lub stołek do montażu nakładek i aranżacji dekoracji na wyższych drzewach.

Projektuj wokół tematu przewodniego.

Profesjonalnie wyglądająca choinka powinna być spoiwem, który łączy ze sobą dekoracje. Wybór motywu przed wyborem dekoracji nadaje ton i daje jasny pomysł, jak ozdobić choinkę. Potrzebujesz inspiracji? Zajrzyj do naszego artykułu, w którym omawiamy najnowsze trend bożonarodzeniowe 2021.

Zacznij od świateł

Chociaż wstępnie oświetlone choinki są popularne i pozwalają zaoszczędzić czas (i pieniądze), będziesz potrzebować lampek choinkowych, jeśli masz zwykłe drzewko (prawdziwe lub sztuczne).

Pierwszą, najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić podczas dekorowania swojej choinki, to zawsze najpierw zacząć dekorację od świateł – trudniej to zrobić po dodaniu ozdób, takich jak bombki i girlandy.

Wybierz odpowiednie dekoracje

Wybranie akcentów, które pasują do Twojego motywu, pomoże Ci uzyskać spójny projekt. Niezależnie od tego, czy są to wiszące ozdoby choinkowe, girlandy, wstążki, wybierz ozdoby choinkowe, które uzupełnią ogólny wygląd Twojej choinki. Wiele zestawów bombek zawiera różne kształty, rozmiary, wykończenia i wzory. Połączenie ich z tradycyjnymi bombkami da ci więcej swobody w rozwijaniu swojego motywu.

Zrównoważony wystrój

Biorąc pod uwagę wiele ozdób choinkowych, które prawdopodobnie będziesz mieć, musisz upewnić się, że wszystko jest dobrze wyważone i rozłożone zgodnie z Twoimi upodobaniami. Ułóż ozdoby od wierzchołka drzewa, a następnie pracuj w kierunku dołu.

Grupuj swoje bombki

Zaleca się zgrupowanie trzech bombek o różnych rozmiarach, aby dodać stylu i atrakcyjności wizualnej. Aby stworzyć zrównoważone, przyjemne wizualnie drzewko, kup bombki w trójkach, szóstkach lub dwunastkach i dodaj je na drzewo najpierw w kształcie „Z”. Większe bombki należy powiesić bliżej środka drzewa, aby nadać mu większą głębię, a małych użyć pod koniec gałęzi. Zawieś delikatne szklane bombki na czubku drzewa, aby zapobiec ich stłuczeniu i dodaj specjalne na końcu, aby upewnić się, że są w powieszone w idealnej pozycji.

Wybierz odpowiedni czubek choinki

Przyciągający wzrok szpic na choinkę to piękny sposób na dopełnienie designerskiego wyglądu Twojej choinki. Upewnij się, że wybierzesz taki, który najlepiej pasuje do Twojego motywu i proporcji Twojego drzewa, a także weź pod uwagę wysokość sufitu. Możesz również wybrać alternatywny projekt, taki jak gigantyczny łuk zamiast złotej gwiazdy, lub możesz stworzyć własną wstążkę na czubek choinki.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.

WordPress PopUp Plugin