Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Choinka w domu – jak przedłużyć jej trwałość ?

Choinka, czyli znany nam wszystkim symbol świąt Bożego Narodzenia. Możemy zgodnie wszyscy stwierdzić, że bez choinki w domu, święta nie byłby takie same. Ubieranie choinki oraz jej obecność w domach podczas świąt to zwyczaj, który jest z nami od lat. Na początku były to choinki świeże prosto z lasu, zazwyczaj ścinane w dzień Wigilii. W następnych latach stopniowo w naszych domach zaczęły pojawiać się choinki sztuczne. Był to świetny pomysł na oszczędność, jednak nie na długo, ponieważ w ostatnich latach ponownie możemy zauważyć powrót do korzeni. A dokładniej, coraz częściej i chętniej do domów wybieramy choinki żywe te na pieńku, czy w doniczce. Jednak tym razem sposób pozyskania choinki jest nieco inny. Tym razem zazwyczaj choinki, które mamy w domach pochodzą z legalnych i specjalnych plantacji choinek. 

Jaką choinkę wybrać do domu? 

Jak już wcześniej udało nam się ustalić święta bez choinki, nie są takie same. Jest to obowiązkowy “must have” każdego Bożego Narodzenia. Jedni z was pewnie postawią na choinki sztuczne, które będą z nimi lata, jednak ta druga część wybierze żywe pięknie pachnące drzewka. Decydując się na żywą choinkę do domu, warto wybrać taką, która charakteryzuje się długą trwałością, pięknym wyglądem i aromatycznym zapachem. Myślisz, że wybór, tak doskonałej choinki jest niemożliwy? Miło się zaskoczysz. Choinki z naszego sklepu spełniają te warunki. Równomierne, gęste o pięknym zapachu i co najważniejsze trwałe choinki dostępne w naszym sklepie. Zastanawiasz się, która choinka będzie najlepsza do domu? Jodła kaukaska to gatunek choinki, który jest najchętniej wybierany do domów podczas świąt. Jest to trwałe drzewko, które zachwyca pięknym kształtem oraz trwałością. 

Jak dbać o żywą choinkę, by wydłużyć jej trwałość? 

Aby dobrze zadbać o żywą choinkę zarówno tą w doniczce i na pieńku, musisz pamiętać, że to wymaga trochę pracy, jednak jej efekty są opłacalne. Wybierając drzewko, ze sprawdzonego sklepu, musisz wiedzieć, że o drzewko należy zadbać również w domu, aby wyglądało tak samo pięknie, jak u sprzedawcy. Przywiezienie drzewka świątecznego do domu wiąże się z dużą radością i ekscytacją. Zazwyczaj choinka od razu jest ustawiana i ubierana w różnorodne piękne ozdoby świąteczne. Jednak jest to błąd, który popełniamy już na początku. Warto, aby żywa choinka postała kilka godzin w chłodnym miejscu przed ustawieniem – w tym przypadku sprawdzi się świetnie garaż lub balkon. Kolejną przydatną rzeczą, którą możesz zrobić przed ustawieniem choinki w domu to dobre wywietrzenie domu i zadbanie o wilgotność powietrza. Choinki żywe z pewnością lepiej będą się czuły w pomieszczeniu, w którym nie ma suchego powietrza. Najważniejszym punktem, który z pewnością pomoże Ci wydłużyć trwałość choinki, jest jej regularne podlewanie. Niby banalne, jednak wiele osób o tym zapomina. Dodatkowym sposobem jest użycie środka, który wydłuży trwałość choinki. Środki przeznaczone do wydłużenia trwałości choinki dostaniesz w formie preparatu, który możesz dodać do wody, którą podlewasz choinkę lub w formie sprayu.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.