Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Bombki choinkowe

Trudno sobie wyobrazić świąteczną choinkę bez kolorowych bombek o różnych kształtach. Klasyczne bombki wciąż cieszą się ogromną popularnością i są najczęściej wybieranymi ozdobami choinkowymi. Jednokolorowe, z dodatkowymi zdobieniami od lat zachwycają i wprowadzają magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. 

Kiedy bombki stały się popularną ozdobą żywej choinki świątecznej?

Tradycja bombek, podobnie jak tradycja ubierania choinki ma swój początek w Niemczech. Twórcą bombek jest Hans Greiner, który rozpoczął produkcję szklanych ozdób choinkowych w 1847 roku w mieście Lauscha. Co ciekawe, po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie “potrzeba jest matką wynalazku”, ponieważ legenda głosi, że choinkowe bombki Hans Greiner stworzył dlatego, że nie mógł sobie pozwolić na ozdobienie żywej choinki jabłkami, orzechami czy cukierkami. Dziś bombki zachwycają ciekawymi wzorami, kształtami i kolorami, a najdroższa bombka choinkowa kosztuje prawie pół miliona złotych. Wysadzana rubinami, diamentami oraz 18-karatowym białym złotem została stworzona przez brytyjskiego jubilera, a praca nad nią trwała prawie rok. 

Choinka w srebrze, choinka na biało- jak wykorzystać bombki i inne ozdoby choinkowe ?

Żywa choinka świąteczna o urzekającym zapachu jest najważniejszą dekoracją domu podczas Świąt Bożego Narodzenia. Ubieranie choinki należy do najpiękniejszych i najradośniejszych przygotowań świątecznych. Popularnym trendem jest ubieranie choinki ozdobami w jednym kolorze, najczęściej srebrnym, złotym, czerwonym lub białym. Srebrna choinka wygląda zjawiskowo, ponieważ połyskujące bombki, zawieszki i łańcuchy na żywej, zielonej choince przypominają ośnieżone drzewko iskrzące w blasku słońca. Podobnie rzecz się ma z białymi ozdobami. Choinka na złoto idealnie sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour, ponieważ ciemnozielony kolor igieł idealnie komponuje się ze złotymi bombkami, zawieszkami i łańcuchami. Coraz więcej osób decyduje się na samodzielne wykonanie ozdób choinkowych z papieru , sznurka, drewna, sklejki lub wraca tradycyjnych i ekologicznych ozdób takich jabłka, suszone owoce, orzechy. Pomimo zmieniających się trendów bombki choinkowe wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.