Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Choinka z orzechów

Choinka z orzechów włoskich jest bardzo ciekawym pomysłem na dekorację wnętrza, a także ciekawy, świąteczny prezent. Własnoręcznie wykonany stroik świąteczny podkreśli uroczysty charakter rodzinnych spotkań. Wykonanie choinki z orzechów nie wymaga specjalnych umiejętności, a rezultat zachwyci wszystkich wielbicieli nietuzinkowych ozdób świątecznych , a zwłaszcza ceniących ekologiczne pomysły.

Orzechy – symbolika ozdób choinkowych

Orzechy, podobnie jak jabłka, są jedną z najbardziej znanych ozdób choinkowych. W tradycji ludowej orzechy, jabłka, łańcuchy z papieru, gwiazda betlejemska, anioły, dzwonki były niezbędnymi ozdobami na żywej choince świątecznej. Wierzono, że każda z ozdób zapewnia szczęście w różnych dziedzinach życia. Orzechy na choince miały zapewnić dobrobyt oraz siłę domownikom. Warto wiedzieć, że na choince zawieszano orzechy włoskie zawijane w sreberka. Barwa orzechów idealnie współgra z ciemnozielonym kolorem igieł jodły kaukaskiej.

Orzechy – idealna ozdoba żywej choinki świątecznej

Orzechy na choince pięknie podkreślą urodę żywego drzewka. Dodatkowym atutem tego rodzaju ozdób jest zmniejszenie produkcji plastikowych bombek i zawieszek, co ma niebagatelny wpływ na środowisko naturalne. Orzechy włoskie warto ozdobić kolorową wstążką, tasiemką lub sznurkiem w kolorze pozostałych ozdób choinkowych. Orzechy włoskie na świątecznej choince według tradycji ludowej, zapewniają dobrobyt, warto więc sprawdzić czy ekologiczne bombki mają pozytywną moc. Choinka z orzechów również jest ciekawa ozdobą domu podczas Świąt Bożego Narodzenia

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.