Choinka z orzechów

Choinka z orzechów włoskich jest bardzo ciekawym pomysłem na dekorację wnętrza, a także ciekawy, świąteczny prezent. Własnoręcznie wykonany stroik świąteczny podkreśli uroczysty charakter rodzinnych spotkań. Wykonanie choinki z orzechów nie wymaga specjalnych umiejętności, a rezultat zachwyci wszystkich wielbicieli nietuzinkowych ozdób świątecznych , a zwłaszcza ceniących ekologiczne pomysły.

Orzechy – symbolika ozdób choinkowych

Orzechy, podobnie jak jabłka, są jedną z najbardziej znanych ozdób choinkowych. W tradycji ludowej orzechy, jabłka, łańcuchy z papieru, gwiazda betlejemska, anioły, dzwonki były niezbędnymi ozdobami na żywej choince świątecznej. Wierzono, że każda z ozdób zapewnia szczęście w różnych dziedzinach życia. Orzechy na choince miały zapewnić dobrobyt oraz siłę domownikom. Warto wiedzieć, że na choince zawieszano orzechy włoskie zawijane w sreberka. Barwa orzechów idealnie współgra z ciemnozielonym kolorem igieł jodły kaukaskiej.

Orzechy – idealna ozdoba żywej choinki świątecznej

Orzechy na choince pięknie podkreślą urodę żywego drzewka. Dodatkowym atutem tego rodzaju ozdób jest zmniejszenie produkcji plastikowych bombek i zawieszek, co ma niebagatelny wpływ na środowisko naturalne. Orzechy włoskie warto ozdobić kolorową wstążką, tasiemką lub sznurkiem w kolorze pozostałych ozdób choinkowych. Orzechy włoskie na świątecznej choince według tradycji ludowej, zapewniają dobrobyt, warto więc sprawdzić czy ekologiczne bombki mają pozytywną moc. Choinka z orzechów również jest ciekawa ozdobą domu podczas Świąt Bożego Narodzenia

Zapraszamy do kontaktu
z naszym Biurem Obsługi Klienta