Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Ekologiczna plantacja choinek

Plantacja choinek, szkółka leśna- jest wiele określeń na to, by określić miejsce, z którego pozyskujemy choinki. Każdy z nas chce, aby w święta to właśnie jego choinka była najpiękniejsza, najbardziej zielona, pachnąca. Jednak czy zastanawialiście się skąd kupić, pozyskać choinki, tak aby było to, jak najbardziej przyjazne dla środowiska? Naprzeciw temu problemu wychodzą legalne (przede wszystkim), ekologiczne plantacje choinek. Aby, dowiedzieć się więcej na temat wpływu na środowisko, hodowli choinek w ekologiczny sposób zapraszamy Państwa do dalszej części wpisu.

Plantacje choinek- wpływ na środowisko

Wszystko w jakimś stopniu ma wpływ na nasze środowisko zarówno w tym dobrym znaczeniu, ale również w tym złym, które przyczynia się w większym lub mniejszym stopniu do zmian  środowiska. Jednak zbierając w jedno miejsce, wszystkie zalety i wady plantacji choinek, możemy jasno stwierdzić, że ich wpływ na środowisko jest dobry. Mimo wielu różnych opinii i przekonań, że hodowla choinek i następnie ich ścięcie może wywierać zły wpływ na środowisko, możemy stwierdzić, że plantacje choinek niosą więcej pożytku niż szkody, a dlaczego? Już objaśniamy. Legalna plantacja choinek, zakładana jest przez wykwalifikowanych ludzi, którzy dokładają wszelkich starań, aby drzewka, które następnie trafiają do naszych domów, miały stworzone naturalne warunki do wzrostu. Podczas ekologicznej hodowli choinek, niczego nie przyśpieszamy, każde drzewko bożonarodzeniowe rośnie w swoim tempie. Dzięki czemu podczas tych kilku lat wzrostu do odpowiedniej wielkości, jest w stanie opcjonalnie dużo wyprodukować tlenu i tak samo oczyścić powietrze. Natomiast skupiając się na śladzie węglowym, jest on zdecydowanie mniejszy niż przy produkcji choinek sztucznych, które kupujemy z myślą, że to rozwiązanie jest bardziej ekologiczne.

Podsumowując, kiedy wpadniemy w gorączkę przedświąteczną, zwracajmy uwagę, na to, skąd i jaką choinkę wybierzemy. Pamiętajmy o tym, że to już nasze drobne wybory powtórzone przez kilkaset osób będą miały wpływ na środowisko. Dlatego wybierając choinkę na święta, zróbmy to świadomie. Jeżeli chcesz kupić choinkę ze sprawdzonego źródła, zdecyduj się na choinki z naszego sklepu. Decydując się na ich zakup, możesz być pewien, że choinki z naszego sklepu pochodzą z ekologicznych i legalnych plantacji z Polski i Danii.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.