Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Gwiazda Betlejemska

Gwiazda Betlejemska jest jedną z najważniejszych dekoracji świątecznych. Gwiazda umieszczona na czubku choinki podkreśla urodę świątecznego drzewka. Gwiazda Betlejemska to również popularna nazwa poinsecji, czyli dekoracyjnej rośliny doniczkowej, kojarzącej się ze Świętami Bożego Narodzenia. Poinsecja w doniczce może być piękną dekoracją wnętrza, ale jest także wykorzystywana w świątecznych stroikach. 

Gwiazda Betlejemska- wyjątkowa dekoracja żywej choinki świątecznej 

Żywa choinka świąteczna zachwyca swoim wyglądem oraz upajającym zapachem. Gęste gałązki, symetryczny kształt oraz piękny ciemnozielony kolor igieł sprawiają , że coraz więcej osób decyduje się na żywe drzewko świąteczne. Choinka ozdobiona bombkami, zawieszkami, łańcuchami, orzechami wprowadza magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Gwiazda Betlejemska umieszczona na czubku żywej choinki podkreśla jej urodę, ale ma także znaczenie symboliczne. W tradycji chrześcijańskiej Gwiazda Betlejemska wskazywała drogę mędrcom ze Wschodu, a w tradycji ludowej zapewniała powrót członka rodziny z dalekich stron. Warto wiedzieć, że tradycja ubierania choinki związana jest nie tylko z chrześcijaństwem, ale także wierzeniami ludowymi oraz sytuacją polityczną w okresie rozbiorów. Każda ozdoba choinkowa miała swoją symbolikę jak np. Gwiazda Betlejemska na czubku żywej choinki świątecznej.

Najciekawsze Gwiazdy Betlejemskie zdobiące czubek choinki świątecznej

Gwiazda Betlejemska na czubek choinki świątecznej najczęściej wykonana jest z błyszczącego tworzywa sztucznego. Najczęściej wybieranymi kolorami tej wyjątkowej ozdoby choinkowej jest srebro, złoto, biel i czerwień. Coraz częściej wybierane są również gwiazdki na czubek choinki wykonane z drewna lub sklejki, które idealnie współgrają z drewnianymi ozdobami. Ciekawie prezentują się również gwiazdy choinkowe wykonane ze sznurka lub papieru. Najmodniejsze obecnie czubki świątecznej choinki mają jasną barwę, piękny kształt gwiazdy oraz oświetlenie LED. Gwiazdę na czubek choinki świątecznej warto dopasować do pozostałych ozdób choinkowych oraz do wystroju wnętrza. Warto również pamiętać, że ozdoby choinkowe wykonane z różnorodnych materiałów znacznie lepiej prezentują się na żywym drzewku bożonarodzeniowym  niż na sztucznej choince świątecznej.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.