Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła Arnolda

Jodła Arnolda- informacje podstawowe 

Jodła Arnolda należy do mieszanych odmian. Powstała ze skrzyżowania jodły koreańskiej z jodłą Veitcha. Mieszańcowa odmiana choinki może osiągnąć do 20 metrów wysokości. Jodła Arnolda charakteryzuje się małymi fioletowo różowymi szyszkami oraz krótkimi, zielonymi z góry, a białymi od spodu igłami. Jodła Arnolda doskonale sprawdzi się w ogrodzie, a także jako świąteczna choinka.

Pochodzenie i uprawa jodły Arnolda

Jodła Arnolda powstała w Ogrodzie Botanicznym w Göteborgu z nasion pochodzących z Arboretum Arnolda w Stanach Zjednoczonych. Mieszana odmiana jodły ma niewielkie wymagania, dlatego jest dość często uprawiana w ogrodach oraz na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Choinka o stożkowym kształcie wymaga gleby próchniczej, gliniastej o lekko kwaśnym odczynie i słonecznego stanowiska. Jodła Arnolda najlepiej rozwija się w rejonach o średniej wilgotności powietrza. Nowoczesna choinka zyskuje coraz większą popularność również jako dekoracja świąteczna.

Jodła Arnolda- zastosowanie

Jodła Arnolda należy do nowoczesnych odmian, ale cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników ogrodów. Jodła w doniczce jest również dostępna w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach. Jodła Arnolda będzie bardzo dobrze się prezentować w niewielkich ogrodach jako soliter, a także jako element kompozycji. Nowoczesna odmiana jodły cieszy się coraz większą popularnością i jest często wybierana jako choinka świąteczna. Jodła Arnolda będzie również ciekawie wyglądać w zimowych kompozycjach florystycznych czy świątecznych stroikach. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto sprawdzić opinie na forum oraz porównać ceny jodły w doniczce w Warszawie.  

Jodła Arnolda- choinka w doniczce z dostawą do domu lub biura

Jodła Arnolda należy do najnowszych odmian, powstałych ze skrzyżowania jodły Veitcha i jodły koreańskiej. Ten rodzaj choinki cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników ogrodu. Jodła w doniczce jest również dostępna w naszym sklepie internetowym. Oferujemy żywe choinki w atrakcyjnych cenach z dostawą w Warszawie i okolicach. Szczególnie polecamy jodłę kaukaską, która doskonale sprawdzi się w roli świątecznego drzewka. Jodła w doniczce charakteryzuje się ciekawym kształtem, umożliwiającym wyeksponowanie bombek, łańcuchów i innych choinkowych ozdób. Jodła kaukaska ma krótkie błyszczące igły o intensywnym aromacie. Dodatkową zaletą kaukaskiej odmiany jest wyjątkowa trwałość choinki. Skontaktuj się z nami i zamów już dziś jodłę w doniczce i ciesz się świątecznym klimatem przez wiele tygodni. W naszym sklepie online znajdziesz jodłę kaukaską w doniczce lub na metalowym stojaku w atrakcyjnej cenie z dostawą do domu lub biura. Zamów już dziś żywą choinkę w doniczce i ciesz się wyjątkową atmosferą przez długi czas.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.