Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła balsamiczna

Jodła balsamiczna- charakterystyka

Jodła balsamiczna jest najpopularniejszą odmianą w Ameryce Północnej. Jodła balsamiczna charakteryzuje się stożkową formą, dużymi ciemno fioletowymi szyszkami oraz intensywnym zapachem igieł. Może osiągnąć wysokość około 15-20 metrów. Popularna w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie odmiana jodły, cieszy się coraz większym zainteresowaniem również w Polsce. Spotykana jest w ogrodach, parkach, a także na plantacjach choinek w okolicach Warszawy.

Pochodzenie i uprawa jodły balsamicznej

Jodła balsamiczna pochodzi z Ameryki Północnej. Najczęściej występuje we wschodniej części Stanów Zjednoczonych i Kanady. Choinka o intensywnym, żywicznym aromacie spotykana jest również w Australii i na Filipinach oraz w krajach europejskich. Jodła balsamiczna wymaga żyznej gleby o kwaśnym odczynie oraz słonecznego stanowiska. Aromatyczna choinka najlepiej rozwija się na terenach o dużej wilgotności powietrza. Balsamiczny zapach oraz duże szyszki o ciekawej barwie sprawiają, że doskonale sprawdzi się jako bożonarodzeniowe drzewko. Jodła w doniczce wypełni dom kojącym, balsamicznym zapachem, wprowadzając wyjątkowy, świąteczny klimat.

Zastosowanie jodły balsamicznej

Pochodząca z Ameryki Północnej jodła balsamiczna będzie wyjątkową ozdobą ogrodu. Sprawdzi się jako soliter, a także jako część kompozycji. Jodła w doniczce będzie również ciekawą dekoracją świąteczną. Choinka o intensywnym zapachu i dekoracyjnych szyszkach idealnie sprawdzi się w roli świątecznego drzewka. Żywica jodły balsamicznej wykorzystywana jest do produkcji balsamu kanadyjskiego, który wykorzystuje się do:

  • konserwacji preparatów mikroskopowych,
  • sklejania soczewek,
  • leczenia przeziębienia i schorzeń górnych dróg oddechowych.

Jodła balsamiczna będzie nie tylko wyjątkową dekoracją świąteczną o wyjątkowym aromacie, ale dodatkowo znacznie poprawi samopoczucie. Jodła w doniczce jest dostępna w sklepach internetowych oferujących żywe choinki z dostawą w Warszawie i okolicach. Warto sprawdzić opinie na forum i porównać ceny jodły w doniczce.

Jodła balsamiczna w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach

Jodła w doniczce z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wyjątkowy wygląd i cudowny zapach sprawiają, że sztuczne choinki są coraz rzadziej kupowane w okresie świątecznym. Większość osób uważa, że właśnie jodła w doniczce lub na metalowym stojaku wprowadza magiczną, atmosferę świąteczną. W ostatnich latach znacznie wzrosła również sprzedaż żywych choinek online. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zapoznać się z opiniami na forum. W naszym sklepie internetowym znajdziesz ciekawe choinki świąteczne w konkurencyjnych cenach z dostawą w Warszawie i okolicach. Wyróżnia nas również profesjonalna obsługa i szybka realizacja zamówień. Najbardziej polecaną odmianą jest wyjątkowo trwała jodła kaukaska. Żywa choinka w doniczce będzie wspaniałą ozdobą świąteczną przez wiele tygodni. Skontaktuj się z nami już dziś, a my dostarczymy jodłę kaukaską do Twojego domu lub biura. Zamów już dziś jodłę w doniczce i stwórz magiczny, świąteczny klimat.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.