Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła biała

Jodła biała- zastosowanie

Rodzima odmiana jodły znajduje wiele zastosowań w przemyśle celulozowo-papierniczym, budowlanym, farmaceutycznym i perfumeryjnym. Szyszki rodzimej choinki wykorzystywane są do produkcji olejku stosowanego w przemyśle perfumeryjnym. Młode gałązki wykorzystuje się do produkcji olejku eterycznego, który znajduje swoje zastosowanie w leczeniu bólów reumatycznych oraz schorzeń górnych dróg oddechowych. Jodła biała (pospolita) cechuje się ciekawym wyglądem oraz intensywnym zapachem igieł, ale jest bardzo rzadko wybierana jako świąteczna choinka lub ozdoba ogrodu.

Odmiany jodły białej 

Jodła biała (pospolita) charakteryzuje się szybkim wzrostem, ciekawym wyglądem igieł i szyszek oraz intensywnym, żywicznym aromatem, ale jest bardzo rzadko uprawiana w ogrodzie i na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Znacznie częściej wybierane są bardziej odporne odmiany jodły pospolitej takie jak:

  • Abies alba “Pendula”- wyjątkowa odmiana rodzimej jodły o kolumnowym pokroju i zwisających pędach bocznych, osiąga wysokość do 2 metrów wysokości, charakteryzuje się błyszczącymi ciemnozielonymi igłami, wymaga żyznej gleby i słonecznego stanowiska, ze względu na niską odporność na zanieczyszczenie powietrza sprawdzi się w podmiejskich parkach i ogrodach, a także na plantacjach choinek w okolicach Warszawy, 
  • Abies alba “Pyramidalis”- charakteryzuje się stożkową formą oraz błyszczącymi, ciemnozielonymi igłami, osiąga wysokość do 10 metrów,  wymaga żyznej i wilgotnej gleby oraz półcienistego stanowiska, odmiana jodły pospolitej jest wrażliwa na zmiany temperatury, dlatego nie jest polecan ajako choinka świąteczna,w ogrodzie najlepiej będzie się rozwijać w górskich i nadmorskich rejonach naszego kraju,
  • Abies alba “Brinar”- karłowa odmiana jodły pospolitej o stożkowej formie, charakteryzuje się ciemnozielonymi igłami, może osiągnąć do 3 metrów wysokości, wymaga próchniczej gleby i słonecznego stanowiska, najbardziej odporna odmiana sprawdzi się w ogrodach jako soliter,  także jako oryginalna choinka świąteczna,
  • Abies alba “Ibergeregg”- wyjątkowo ozdobna odmiana przypominająca drzewko bonsai, charakteryzuje się grubymi gałęziami, nieregularną formą oraz seledynowymi igłami, może osiągnąć 1,5 metra wysokości, wymaga słonecznego stanowiska i dużej wilgotności powietrza, sprawdzi się w ogrodach jako element kompozycji, może być również ciekawą dekoracją świąteczna.

Odmiany jodły pospolitej są znacznie łatwiejsze w uprawie i doskonale sprawdzą się w ogrodzie, jednak na choinkę świąteczną znacznie częściej wybierana jest jodła kaukaska. Przed podjęcie decyzji o zakupie warto przeczytać opinie na forum i porównać ceny żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach.

Jodła pospolita- świąteczna choinka w doniczce z dostawą do domu lub biura 

Rodzima odmiana jodły należy do rzadko uprawianych w ogrodzie. Jodła pospolita nie jest również wybierana na choinkę świąteczną, choć jej charakterystyczne igły ciekawie wyglądają w zimowych kompozycjach florystycznych. Najczęściej wybieraną żywą choinką jest popularna jodła kaukaska, która charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Ciekawy wygląd jodły kaukaskiej oraz delikatny zapach wpływa na stale rosnącą popularność. W naszym sklepie internetowym znajdziesz jodłę w doniczce lub na metalowym stojaku w atrakcyjnej cenie z dostawą w Warszawie i okolicach. Wyróżnia nas szybka realizacja zamówień oraz profesjonalna obsługa, co potwierdzają pozytywne opinie na forum. Skontaktuj się z nami i zamów jodłę kaukaską w doniczce z dostawą do Twojego domu lub biura i ciesz się magicznym, świątecznym klimatem przez długi czas.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.