Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła bułgarska

Jodła bułgarska – informacje podstawowe

Jodła bułgarska zwana również jodłą Borysa należy mało znanych odmian w naszym kraju. Charakteryzuje się krótkimi, ciemnozielonymi i ostro zakończonymi igłami oraz dużymi, ciemnobrązowymi szyszkami. Bułgarska choinka może osiągnąć wysokość nawet do 40 metrów. Jodła bułgarska jest niezwykle dekoracyjną odmianą, ale bardzo rzadko spotykaną w ogrodach, parkach czy na plantacjach choinek w okolicach Warszawy.

Pochodzenie i uprawa jodły bułgarskiej

Jodła bułgarska nazywa też jodłą Borysa występuje na terenach górskich Bułgarii, ale także w północnych rejonach Grecji. Majestatyczna choinka będzie piękną ozdobą ogrodu, a przy tym ma niewielkie wymagania. Jodła bułgarska preferuje żyzne gleby o lekko kwaśnym odczynie, słoneczne stanowisko oraz dużą wilgotność powietrza. Rzadko spotykana w polskich ogrodach i parkach choinka, może być również oryginalną ozdobą świąteczną. Żywa choinka w doniczce zachwyci dużymi szyszkami oraz ciemnozielonymi igłami, z białymi paskami od spodu. Dekoracyjna jodła dostępna jest w sklepach internetowych oferujących jodłę w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach.

Zastosowanie jodły bułgarskiej

Jodła bułgarska charakteryzuje się dużymi szyszkami i krótkimi, dekoracyjnymi igłami, dlatego doskonale sprawdzi się w ogrodzie jako soliter. Bułgarska choinka może być również niebanalną dekoracją świąteczną. Bardzo rzadko spotykana w Polsce odmiana jodły z pewnością zachwyci domowników oraz gości w okresie Świąt Bożego Narodzenia. W naszym kraju znacznie częściej wybieraną choinką świąteczną jest jodła kaukaska. Swoją popularność zawdzięcza wyjątkowej trwałości: może przetrwać w warunkach domowych nawet kilka tygodni. Przed podjęciem decyzji o zakupie świątecznego drzewka warto porównać ceny żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach.

Żywa choinka w doniczce z dostawą w Warszawie 

Sztuczne choinki powoli odchodzą do lamusa, coraz więcej osób wraca do tradycyjnych żywych jodeł i świerków w doniczce lub na metalowym stojaku. Jodła w doniczce pozwala wyeksponować choinkowe bombki i łańcuchy, a przy tym wypełnia dom niesamowitym, leśnym aromatem. Niektóre odmiany jodły mają bardzo dekoracyjne szyszki, które z powodzeniem zastępują świąteczne ozdoby. W naszym sklepie internetowym znajdziesz jodłę w doniczce w atrakcyjnej cenie z dostawą w Warszawie i okolicach. Szczególnie polecamy jodłę kaukaską, która charakteryzuje się ciekawą formą, błyszczącymi igłami oraz intensywnym aromatem. Dodatkową zaletą jodły w doniczce jest jej wysoka trwałość. Żywa jodła kaukaska może przetrwać w domu nawet kilka tygodni. Porównaj naszą ofertę z cenami choinek z dostawą do domu lub biura i zamów już dziś  wyjątkową jodłę kaukaską. Wyróżniamy się profesjonalną obsługą, szybką realizacją zamówień oraz pozytywnymi opiniami na forum. Zamów już dziś żywą choinkę w konkurencyjnej cenie z szybką dostawą w Warszawie i okolicach i ciesz się wspaniałym, świątecznym klimatem.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.