Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła górska

Charakterystyka jodły górskiej

Jodła górska pochodzi z Ameryki Północnej i należy do bardzo niskich  choinek, przeciętnie osiąga około 3-4 metrów. Charakteryzuje się srebrzystymi, miękkimi igłami oraz stożkową formą. Amerykańska odmiana jodły idealnie sprawdza się w małych ogrodach, a także jako dekoracja świąteczna. Jodła górska jest dość popularną odmianą, często spotykaną na plantacjach choinek w okolicach Warszawy.

Pochodzenie i uprawa jodły górskiej

Jodła górska występuje w górach Arizony, Kolorado oraz Nowego Meksyku. W Europie uprawiana jest od początku XX wieku. Amerykańska choinka wymaga żyznej, wilgotnej gleby o lekko kwaśnym odczynie oraz słonecznego stanowiska. Jodła górska najlepiej rozwija się w rejonach o dużej wilgotności powietrza, w pobliżu zbiorników wodnych. Karłowa odmiana jodły charakteryzuje się wysoką odpornością na niskie temperatury, ale warto zapewnić jej ochronę w czasie wiosennych przymrozków. Jodła górska najlepiej sprawdzi się w niewielkich ogrodach jako część kompozycji, a także jako niebanalna choinka świąteczna.

Jodła górska- zastosowanie

Pochodząca z Ameryki Północnej odmiana jodły należy do najbardziej ozdobnych choinek. Jodła górska jest szczególnie polecana do małych ogrodów, wrzosowisk oraz skalniaków. Amerykańska jodła może być sadzona pojedynczo lub w grupach, tworzących wyjątkowe kompozycje. Miękkie igły o srebrzystej barwie sprawiają, że jodła górska jest chętnie wybierana jako choinka świąteczna. Ciekawy wygląd oraz intensywny zapach sprawiają, że jodła górska cieszy się rosnącą popularnością, co potwierdza wzrost sprzedaży żywej choinki w sklepach internetowych. Amerykańska jodła sprawdza się również jako element dekoracji świątecznych oraz zimowych kompozycji florystycznych. Decydując się na zakup jodły w doniczce warto porównać ceny żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach.

Jodła górska- świąteczna choinka w doniczce z dostawą do domu lub biura

Jodła górska należy do karłowych odmian o srebrzystych, przyjemnych w dotyku  igłach. Amerykańska choinka cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród miłośników ogrodów i jest często spotykana na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Jodła górska należy do bardzo ozdobnych gatunków, dlatego jest często wybierana jako choinka świąteczna. Jodła w doniczce lub na metalowym stojaku będzie idealną ozdobą domu w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Miękkie i srebrzyste igły jodły górskiej sprawdzą się również jako element świątecznych stroików, zimowych kompozycji i innych dekoracji bożonarodzeniowych. Jodła w doniczce lub na metalowym stojaku jest dostępna w naszym sklepie internetowym. Zajmujemy się sprzedażą żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach. Wyróżnia nas profesjonalna obsługa, szybka realizacja zamówień, co potwierdzają pozytywne opinie na forum. Skontaktuj się z nami już dziś i zamów jodłę w doniczce z dostawą do domu lub biura i ciesz się magiczną, świąteczną atmosferą.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.

WordPress PopUp Plugin