Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła grecka

Jodła grecka- informacje podstawowe

Jodła grecka należy do dość wysokich choinek, w naturalnym środowisku osiąga nawet 30 metrów wysokości. Pochodząca ze słonecznej Grecji odmiana jodły wyróżnia się dość dużymi szyszkami oraz krótkimi, błyszczącymi, ciemnozielonymi igłami. Grecka choinka ma stożkową formę, a jej igły układają się w formie małych szczoteczek, tworząc wyjątkowo ciekawy efekt. Jodła grecka doskonale sprawdzi się w ogrodzie oraz jako choinka świąteczna.

Pochodzenie i warunki uprawy jodły greckiej

Wyjątkowa odmiana jodły pochodzi z Grecji, ale zdobywa coraz większą popularność i jest dość często uprawiana w ogrodach oraz na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Jodła grecka doskonale sprawdzi się w ogrodach, zwłaszcza w cieplejszych rejonach Polski. Pochodząca z Grecji choinka wymaga żyznej gleby o lekko kwaśnym odczynie, nasłonecznionego stanowiska oraz dużej wilgotności powietrza. Jodła grecka należy do choinek mało odpornych na temperatury, dlatego istotna jest ochrona przed mrozem. Grecka odmiana jodły doskonale sprawdzi się jako świąteczna choinka w doniczce. 

Zastosowanie jodły greckiej

Jodła grecka należy do dość wysokich choinek o bardzo ciekawym wyglądzie. Wyróżnia się ciemnozielonymi igłami układającymi się w kształt przypominający małe szczoteczki oraz cylindrycznymi szyszkami o długości 17 cm. Wyjątkowy wygląd greckiej odmiany jodły doskonale sprawdzi się w ogrodach jako soliter w rejonach o wysokiej wilgotności powietrza. Krótkie i ciekawie ułożone igły sprawiają, że jodła w doniczce będzie oryginalną dekoracją domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Decydując się na tę odmianę jodłę warto sprawdzić ceny żywych choinek w Warszawie.

Jodła grecka- śródziemnomorska choinka z dostawą w Warszawie i okolicach

Pochodząca ze słonecznej Grecji odmiana jodły doskonale sprawdzi się jako ozdoba ogrodu oraz świąteczna choinka w doniczce. Jodła grecka dostępna jest na plantacjach choinek w okolicach Warszawy oraz w sklepach internetowych. W naszym sklepie internetowym dostępnych jest wiele ciekawych odmian jodły, w tym jodła grecka. Śródziemnomorski choinka o wyjątkowym wyglądzie i upajającym zapachu będzie nietuzinkową dekoracją świąteczną. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto porównać ceny żywych choinek w Warszawie. W naszym sklepie internetowym oferujemy ciekawe odmiany jodły, jednak największym zainteresowaniem cieszy jodła kaukaska. Żywa choinka w doniczce zapewni magiczną, świąteczną atmosferę w Twoim domu. Sprawdź pozytywne  opinie użytkowników na forum i skontaktuj się z nami już dziś. W naszym sklepie internetowym znajdziesz jodłę w doniczce w atrakcyjnej cenie z dostawą w Warszawie i okolicach. Zamów już dziś wyjątkowe świąteczne drzewko i ciesz się magiczna atmosferą w Twoim domu.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.