Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła japońska

Jodła japońska- informacje ogólne

Jodła japońska należy do długowiecznych i bardzo wysokich choinek. Pochodząca z Japonii odmiana może osiągnąć nawet 50 metrów wysokości. Charakteryzuje się stożkową formą, intensywnie zielonymi igłami oraz ozdobnymi szyszkami. Jodła japońska sprawdzi się jako ozdoba ogrodu, egzotyczna odmiana choinki w doniczce będzie również ciekawą dekoracją świąteczną.

Pochodzenie i warunki uprawy jodły japońskiej

Jodła japońska występuje naturalnie w zachodniej i centralnej Japonii. W krajach europejskich, w tym Polsce jest rzadko uprawiana ze względu na dość duże wymagania. Jodła japońska wymaga gliniasto-piaszczystej, próchniczej gleby oraz słonecznego stanowiska. Ten rodzaj choinki należy chronić przed niskimi temperaturami, ponieważ młode osobniki japońskiej jodły mają tendencję do przemarzania. Wysoką i wiecznie zieloną choinkę można sadzić w miejskich ogrodach i parkach, ponieważ jest odporna na zanieczyszczenie powietrza. Specyficzna odmiana jodły sprawdzi się również w roli świątecznej choinki w doniczce. 

Zastosowanie jodły japońskiej 

Pochodząca z dalekiej Japonii odmiana jodły, zdobywa coraz większą popularność w naszym kraju. Wysoka choinka o wiecznie zielonych igłach będzie doskonale komponować się z innymi odmianami iglaków w prywatnych ogrodach oraz parkach miejskich. Jodła japońska najciekawiej będzie się prezentować w ogrodach orientalnych. Japońska odmiany jodły jest również uprawiana na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Jodła w doniczce jest również dostępna w naszym sklepie internetowym. Jodła w doniczce lub na metalowym stojaku sprawdzi się również jako świąteczna dekoracja domu. Gęste i zielone igły japońskiej choinki pozwolą wyeksponować bombki i łańcuch choinkowe, wprowadzając wyjątkowy klimat. 

 

Jodła japońska w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach

Sztuczne choinki stają się coraz mniej popularne, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się sklepy internetowe oferujące żywą  jodłę w doniczce lub na metalowym stojaku. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić opinie użytkowników na forum. Warto również porównać ceny żywych choinek w Warszawie. Jodła japońska idealnie sprawdzi się jako dekoracja świąteczna, a także ozdoba ogrodu. Wiecznie zielone igły żywej choinki w doniczce oraz niesamowity aromat, zapewnią magiczną, świąteczną atmosferę w Twoim domu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele gatunków jodły, w tym egzotyczną jodłę japońską z dostawą w Warszawie i okolicach. Skontaktuj się z nami i zamów już dziś jodłę w doniczce i ciesz się wyjątkowym, świątecznym klimatem. Wyróżniamy się konkurencyjnymi cenami żywych choinek, profesjonalną obsługą oraz szybką dostawą w Warszawie i okolicach. Zadzwoń lub napisz do nas i zamów jodłę japońską w doniczce i ciesz się jej wiecznie zielonymi igłami i cudownym aromatem w Twoim domu. 

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.