Jodła kaukaska

Jodła kaukaska- informacje podstawowe

Jodła kaukaska, zwana też normandzką pochodzi z zachodniej Azji. W warunkach naturalnych może osiągnąć wysokość około 30 metrów. Wyróżnia ją ciekawy kształt i wyjątkowy, lekko cytrusowy zapach. Kaukaska choinka idealnie sprawdzi się jako świąteczna ozdoba, choć należy do dość wymagających w uprawie.

Obszar występowania jodły kaukaskiej

Jodła kaukaska, jak sama nazwa wskazuje pochodzi z gór Kaukazu, ale występuje również w Rosji, Turcji oraz Gruzji. W tych obszarach choinka o upajającym zapachu osiąga wysokość 30 metrów, natomiast uprawiana w ogrodzie nie więcej niż 10 metrów. Jodła kaukaska charakteryzuje się krótkimi, sztywnymi igłami i dużymi szyszkami, które osiągają długość aż 20 cm. Jodła kaukaska należy do najbardziej popularnych choinek, które chętnie uprawiane są w ogrodach i zdobią dom w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Zastosowanie jodły kaukaskiej

Jodła kaukaska wykorzystywana jest w przemyśle farmaceutycznym oraz w medycynie naturalnej. Szyszki, pędy oraz igły posiadają lecznicze właściwości, które sprawdzają się w syropach wzmacniających naturalną odporność oraz w chorobach układu moczowego. Warto mieć taką choinkę w doniczce, nie tylko ze względu na walory dekoracyjne, ale także na jej wyjątkowe właściwości. Jodła kaukaska cieszy się sporą popularnością, dlatego jest bardzo często uprawiana na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. W okresie Świąt Bożego Narodzenia sprzedaż choinek z Kaukazu znacznie wzrasta. Piękny wygląd, zniewalający zapach roztartych igieł oraz walory lecznicze sprawia, że obok różnych gatunków świerków cieszy się największym zainteresowaniem. Jodła kaukaska jest dość trudna w uprawie, wymaga żyznej gleby i dobrze nasłonecznionego stanowiska. Żywa choinka w ogrodzie lub doniczce rośnie dość wolno, wysokość 3 metrów osiąga dopiero po 10 latach. Kaukaska choinka w doniczce doskonale sprawdzi się w roli świątecznej ozdoby, a jej urzekający, cytrusowy aromat podkreśla magiczną atmosferę Świąt. Po wysadzeniu choinki w doniczce do ogrodu warto pamiętać o ustawieniu jej w nasłonecznionym miejscu.

Jodła kaukaska- jedna z najpopularniejszych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach

Żywe choinki cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego coraz więcej osób poszukuje na forum atrakcyjnych ofert z dostawą do domu. W wielu sklepach online oferowane są również ubrane choinki z dostawą do domu. Wyjątkowy wygląd i zniewalający aromat jodły kaukaskiej sprawia, że w okresie świątecznym wiele osób sprawdza oferty sprzedaży żywych choinek w doniczce. Trudno sobie wyobrazić magiczną, świąteczną atmosferę bez cudownego zapachu zielonych gałązek, przeplatających się z aromatem tradycyjnych potraw. Jodła kaukaska w doniczce lub na metalowym stojaku idealnie podkreśli wyjątkowe chwile spędzone w gronie najbliższych. Tanie, żywe choinki Warszawa z szybką dostawą to właśnie oferta naszego sklepu internetowego. Wyróżnia nas bogata oferta wyjątkowych gatunków jodeł, świerków i sosen w doniczkach, szybka dostawa na terenie Warszawy oraz pozytywne opinie naszych klientów na forum. Porównaj ceny żywych choinek z naszą ofertą i zadbaj już dziś o wyjątkową, świąteczną atmosferę i zamów jodłę kaukaską z dostawą do domu.

 

Jodła kaukaska- dlaczego warto wybrać ten rodzaj choinki?

Dekoracje świąteczne cieszą się ogromną popularnością. Co roku pojawiają się nowe trendy dotyczące bożonarodzeniowych ozdób. Ozdoby z drewna, sznurka, słomy, minimalistyczne lub w stylu glamour, wybór dekoracji może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Dla większości osób najważniejszą ozdobą domu jest żywa choinka w doniczce. Udekorowana według własnego uznania, zachwycająca pięknym wyglądem i urzekającym aromatem. Nic więc dziwnego, że najchętniej kupowane choinki w Warszawie to świerk pospolity i jodła kaukaska. Pochodzą z Azji zachodniej jodłę, wyróżnia cytrusowy zapach, ciemnozielone, krótkie igły oraz dość duże szyszki. Żywa choinka w doniczce będzie pasować do każdego rodzaju wnętrza.

Zapraszamy do kontaktu
z naszym Biurem Obsługi Klienta