Jodła kolendrowa

Jodła kolendrowa- informacje podstawowe

Jodła kolendrowa należy do mało znanych odmian. Charakteryzuje się krótkimi, błyszczącymi igłami, oraz cylindrycznymi, brązowymi szyszkami. Jodła kolendrowa zazwyczaj osiąga 25-30 metrów wysokości. Wyglądem przypomina jodłę kaukaską, najpopularniejszą odmianą wybieraną na choinkę świąteczną. Jodła kolendrowa jest rzadko uprawiana w ogrodach i parkach.

Pochodzenie i uprawa jodły kolendrowej

Jodła kolendrowa jest rzadko spotykaną odmianą w parkach i na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Przypominająca jodłę kaukaską, choinka występuje naturalnie w górach południowej Turcji oraz północnej Syrii i Libanu. Jodła kolendrowa ma dość duże wymagania dotyczące uprawy. Pochodząca z Turcji jodła wymaga skalistych i wapiennych gleb o dużej przepuszczalności oraz dobrze nasłonecznionego stanowiska. Jodła kolendrowa najlepiej rozwija się w rejonach o dużej wilgotności powietrza. Turecka odmiana jodły nie jest dostępna w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach.

Jodła kolendrowa- zastosowanie

Jodła kolendrowa występuje w górskich rejonach Turcji, Libanu i Syrii gdzie cieszy się sporą popularnością. Drzewo jodły kolendrowej znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie. Wykorzystywane jest do produkcji mebli oraz forniru. Turecka choinka jest rzadko uprawiana w ogrodach, parkach, dlatego jest niedostępna w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą żywą choinek z dostawą do domu lub biura. W ogrodnictwie znacznie częściej wykorzystywane są mniej wymagające odmiany jak np. jodła balsamiczna, jodła hiszpańska, jodła grecka, jodła koreańska czy jodła japońska. Jodła kolendrowa może być ciekawą dekoracją świąteczną, ale bardziej polecana jest jodła kaukaska. Wybierając jodłę w doniczce do domu lub ogrodu warto przeczytać opinie na forum i sprawdzić ceny żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach.

Jodła kolendrowa- świąteczna choinka w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach

Jodła kolendrowa należy do mało znanych gatunków w Polsce. W okresie świątecznym najczęściej wybierana choinką jest jodła kaukaska. Ciesząca się sporą popularnością odmiana jodły, charakteryzuje się brązowymi, cylindrycznymi szyszkami oraz krótkimi, błyszczącymi igłami o ciemnozielonej barwie. Jodła w doniczce doskonale sprawdzi się jako dekoracja świąteczna, a jej delikatny aromat pozostanie na długo w pamięci przywołując wspomnienia magicznych chwil, spędzonych w rodzinnym gronie. Jodła kaukaska jest dostępna w naszym sklepie internetowym, oferującym żywe choinki w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach. Wyróżnia nas profesjonalna obsługa, konkurencyjne ceny i szybka realizacja zamówień. Skontaktuj się z nami już dziś i choinką świąteczną w doniczce lub na metalowym stojaku z dostawą do Twojego domu lub biura.

Zapraszamy do kontaktu
z naszym Biurem Obsługi Klienta