Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła marokańska

Charakterystyka jodły marokańskiej

Jodła marokańska należy do dość wysokich odmian, przeciętnie osiągających około 30 metrów wysokości. Charakteryzuje się nieregularną formą, sztywnymi i ostrymi igłami o szaroniebieskiej barwie oraz fioletowo zielonymi, dużymi szyszkami. Jodła marokańska występuje na niewielkim obszarze Maroka i nie jest uprawiana w ogrodach i plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Marokańska odmiana znajduje swoje zastosowanie w budownictwie i przemyśle farmaceutycznym.

Jodła marokańska- pochodzenie i uprawa

Jodła marokańska należy do najrzadszych odmian. Obecnie występuje jedynie na niewielkim obszarze w górach Rif w północnym Maroku. Marokańska odmiana wymaga specyficznych warunków uprawy jak np. żyznej i wilgotnej gleby, słonecznego stanowiska oraz dużej wilgotności powietrza. Marokańska odmiana jodły nie jest odporna na niskie temperatury i zanieczyszczenie powietrza, dlatego nie jest dostępna w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach.

Zastosowanie jodły marokańskiej 

Jodła marokańska należy do bardzo rzadkich odmian, dlatego jest rzadko uprawiana w ogrodach. W Maroku drzewo jodły wykorzystywano w budownictwie, ale obecnie jodła marokańska znajduje się pod ochroną. Z nasion jodły marokańskiej wytwarzany jest olejek eteryczny, który znajduje swoje zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym oraz w medycynie naturalnej. Olejek z nasion jodły stosowany jest w schorzeniach górnych dróg oddechowych. W ogrodach i parkach miejskich znacznie częściej uprawiana jest jodła hiszpańska, która charakteryzuje się znacznie wyższą odpornością na trudne warunki atmosferyczne i zanieczyszczenie powietrza. Najczęściej wybieranym gatunkiem jodły w okresie świątecznym jest jodła kaukaska. Jodła w doniczce idealnie sprawdzi się w roli świątecznego drzewka. Przed zakupem jodły warto sprawdzić opinie na forum oraz porównać ceny żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach.

Jodła marokańska- świąteczna choinka w doniczce z dostawą do domu lub biura

Jodła marokańska należy do rzadkich odmian, znajdujących się pod ścisłą ochroną. W ogrodach i parkach znacznie lepiej sprawdzą się bardziej odporne odmiany jak np. jodła hiszpańska, jodła balsamiczna, jodła koreańska czy jodła kalifornijska. W roli świątecznej choinki najlepiej sprawdzi się cieszącą sie ogromna popularnością, jodła kaukaska. Jodła w doniczce charakteryzuje się wyjątkową trwałością oraz krótkimi, błyszczącymi igłami. Ciekawa forma jodły kaukaskiej pozwala wyeksponować bombki i łańcuchy choinkowe i inne ozdoby. W naszym sklepie internetowym dostępna jest jodła w doniczce lub na metalowym stojaku z dostawą w Warszawie i okolicach. Oferujemy jodłę kaukaską w bardzo atrakcyjnej cenie. Sprawdź już dziś naszą ofertę i zamów już dziś świąteczną choinkę z dostawą do Twojego domu lub biura.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.