Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła nadobna

Jodła nadobna- charakterystyka

Jodła nadobna jest najrzadszą odmianą jodły w Północnej Ameryce. Charakteryzuje się szyszkami, które kształtem przypominają świece oraz krótkimi i ciemnozielonymi igłami. Jodła nadobna może osiągnąć wysokość do 35 metrów. Majestatyczna choinka znajduje się na liście gatunków zagrożonych. Północnoamerykańska jodła nie jest uprawiana w ogrodach i na plantacjach choinek w okolicach Warszawy.

Jodła nadobna- pochodzenie i wymagania dotyczące uprawy

Jodła nadobna należy do choinek o wysokiej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne. Występuje w górach Santa Lucia wzdłuż wybrzeża Kalifornii. Rosnąca w suchych lasach iglastych choinka wyróżnia się wyjątkowym wyglądem szyszek i igieł, jednak nie może być uprawiana w ogrodach i parkach miejskich ponieważ należy do gatunków zagrożonych wyginięciem. W ogrodzie znacznie lepiej sprawdzą się inne odmiany jak jodła kalifornijska, koreańska, balsamiczna czy hiszpańska, a jodła kaukaska jest najchętniej wybieraną odmianą w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Jodła kaukaska charakteryzuje się najwyższą trwałością i dlatego jest najczęściej kupowaną żywą choinką w doniczce.

Jodła nadobna, a popularne odmiany uprawiane w ogrodzie

Jodła nadobna należy do bardzo wysokich choinek o ciekawym wyglądzie szyszek. Z racji zagrożenia wyginięciem, jodła nadobna jest pod ścisłą ochroną. W ogrodzie i parkach miejskich znacznie lepiej sprawdzą się popularne odmiany takie jak: jodła koreańska, jodła grecka, jodła balsamiczna, jodła jednobarwna, jodła hiszpańska czy jodła olbrzymia. W okresie przedświątecznym najczęściej kupowaną odmianą jest popularna w naszym kraju jodła kaukaska. Popularna odmiana jodły cieszy się sporą popularnością ze względu na dość miękkie igły oraz wysoką trwałość. Żywą choinką w doniczce można cieszyć się nawet kilka tygodni. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto porównać ceny żywych choinek w Warszawie i okolicach.

Jodła nadobna i polecane odmiany z dostawą w Warszawie i okolicach

Jodła nadobna należy do najrzadszych odmian jodły, znajduje się również na liście gatunków zagrożonych. Północnoamerykańska choinka nie jest uprawiana w ogrodzie i na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. W parkach i ogrodach znacznie lepiej sprawdzają się ozdobne odmiany jodły jak jodła koreańska czy balsamiczna, a najczęściej wybieraną dekoracją świąteczną jest jodła kaukaska. W naszym sklepie internetowym oferujemy jodłę w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach. Oferujemy żywe choinki w atrakcyjnych cenach, co potwierdzają bardzo dobre opinie na forum. Wyróżnia nas profesjonalna obsługa, konkurencyjne ceny oraz szybka realizacja zamówień. Skontaktuj się z nami już dziś i zamów jodłę w doniczce lub na metalowym stojaku i ciesz się wyjątkowym świątecznym klimatem.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.