Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła srebrna

Jodła srebrna- charakterystyka

Jodła srebrna należy do odmian jodły kalifornijskiej. Charakteryzuje się szybkim wzrostem oraz długimi srebrzysto zielonymi igłami. Jodła srebrna uprawiana w ogrodzie lub na plantacjach choinek w okolicach Warszawy osiąga wysokość około 12 metrów, a w warunkach naturalnych nawet 60 metrów. Jodła srebrna wyróżnia się również dużymi szyszkami o fioletowo niebieskiej barwie. Niezwykle dekoracyjna odmiana jodła sprawdzi się jako świąteczna choinka lub oryginalna ozdoba ogrodu.

Pochodzenie i uprawa jodły srebrnej

Jodła srebrna występuje w zachodniej i centralnej Ameryce Północnej, w górskich rejonach stanu Kolorado, Utah oraz Kalifornia. Jodła srebrna ma niewielkie wymagania dotyczące uprawy. Kalifornijska choinka najlepiej rozwija się w glebach o średniej wilgotności. Preferuje słoneczne i wietrzne stanowiska. Jodła srebrna charakteryzuje się dużą odpornością na niskie temperatury i zanieczyszczenie powietrza, dlatego może być z powodzeniem uprawiana w naszych warunkach klimatycznych. Wyjątkowo dekoracyjna odmiana jodły cieszy się coraz większa popularnością i jest chętnie wybierana na choinkę świąteczną.

Jodła srebrna- zastosowanie

Jodła srebrna jest wyjątkowo ozdobną odmianą o niewielkich wymaganiach. Doskonale sprawdzi się w ogrodach jako soliter. Ze wzgledu na dużą odproność na zanieczyszczenie powietrza może być uprawiana w miejskich parkach i ogrodach. Srebrna choinka będzie ciekawie prezentować się w zimowych kompozycjach florystycznych oraz świątecznych stroikach. Jodła w doniczce jest coraz częściej wybierana na choinkę świąteczną. Delikatny zapach, igły i szyszki o nietuzinkowej barwie sprawiają, że jodła srebrna sprawdzi się w roli bożonarodzeniowego drzewk. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto przeczytać opinie na forum i porównać ceny żywych choinek w Warszawie.

Jodła srebrna- choinka świąteczna w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach

Jodła srebrna wyróżnia się wyjątkową srebrzysto niebieską barwą igieł oraz fioletowymi, dużymi szyszkami. Ozdobna odmiana jodły sprawdzi się jako oryginalna dekoracja świąteczna. Znacznie bardziej polecaną odmianą jest jodła kaukaska, która cechuje się wyjątkową wytrzymałością. Jodła w doniczce będzie zachwycać swoim wyglądem przez kilka tygodni. W naszym sklepie internetowym znajdziesz żywe choinki w doniczce lub na metalowym stojaku z dostawą w Warszawie i okolicach. Wyróżniamy się konkurencyjnymi cenami jodły kaukaskiej oraz szybką realizacją zamówień, co potwierdzają pozytywne opinie na forum. Skontaktuj się z nami i zamów już dziś jodłę w doniczce z dostawą do domu lub biura i ciesz się magiczną, świąteczną atmosfera przez długi czas.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.