Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła sycylijska

Jodła sycylijska- podstawowe informacje

Jodła sycylijska charakteryzuje się stożkową formą, fioletowo niebieskimi szyszkami oraz błyszczącymi krótkimi igłami. Majestatyczna jodła może osiągnąć 15-20 metrów wysokości. Sycylijska choinka należy do gatunków zagrożonych wyginięciem, dlatego jest bardzo rzadko spotykana w ogrodach, parkach miejskich czy plantacjach choinek w okolicach Warszawy.

Pochodzenie i warunki uprawy jodły sycylijskiej

Jodła sycylijska występuje jedynie w górach Madonie na Sycylii. Wyjątkowa odmiana jodły preferuje płytkie i jałowe gleby, słoneczne stanowisko oraz wilgotne powietrze. Jodła sycylijska należy do gatunków zagrożonych wyginięciem, dlatego nie jest spotykana w parkach i ogrodach. Polecane do ogrodu są ozdobne odmiany jodły takie jak jodła koreańska, jodła balsamiczna, jodła grecka, jodła szlachetna, jodła olbrzymia czy jodła japońska, które dobrze znoszą trudne warunki atmosferyczne oraz zanieczyszczone powietrze. Z kolei, jodła kaukaska jest najczęściej wybieraną choinką świąteczną. Jodła w doniczce charakteryzuje się ciekawym wyglądem, cudownym zapachem oraz miękkimi igłami. Jodła kaukaska należy do bardzo trwałych odmian i pozwala cieszyć się świątecznym klimatem przez kilka tygodni. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto porównać ceny żywych choinek w Warszawie.

Jodła sycylijska, a najbardziej polecane choinki w doniczce

Piękna i wysoka jodła sycylijska należy do najciekawszych, a jednocześnie najrzadszych odmian jodły. Występująca jedynie w górskich rejonach Sycylii, nie jest uprawiana w ogrodach ani dostępna w sklepach internetowych oferujących sprzedaż żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach. Jedną z najczęściej wybieranych odmian jest popularna w naszym kraju jodła kaukaska. Jodła w doniczce doskonale sprawdzi się jako dekoracja świąteczna, a jej forma umożliwia wyeksponowanie bombek i łańcuchów choinkowych oraz innych ozdób. Dodatkowym atutem jodły kaukaskiej jest jej trwałość, żywą choinką w doniczce można się cieszyć nawet kilka tygodni.

Jodła w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach

Pochodząca z Sycylii odmiana jodły jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem, dlatego do ogrodu polecane są inne gatunki jak np. jodła grecka, jodła nikko, jodła japońska, jodła koreańska czy jodła balsamiczna. W roli świątecznego drzewka najlepiej sprawdzi się jodła kaukaska, dostępna w naszym sklepie internetowym. Żywa choinka w doniczce wprowadzi wspaniałą, świąteczną atmosferę na wiele tygodni. Oferujemy żywe choinki w doniczce lub na metalowym stojaku z dostawą w Warszawie i okolicach. W naszym sklepie internetowym znajdziesz ciekawe odmiany, w tym popularną jodłę kaukaską w atrakcyjnej cenie. Sprawdź opinie o nas na forum i porównaj naszą ofertę z cenami żywych choinek w Warszawie. Wyróżnia nas profesjonalna obsługa i szybka realizacja zamówień. Skontaktuj się z nami i zamów już dziś żywą jodłę w doniczce i ciesz się wspaniałym, świątecznym klimatem przez długi czas.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.