Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła trojańska

Jodła trojańska- charakterystyka

Jodła trojańska należy do dość wysokich odmian, najczęściej osiąga wysokość 25-30 metrów wysokości. Charakteryzuje się zielonymi, krótkimi igłami oraz dużymi, brązowymi szyszkami oraz ciekawą formą. Jodła trojańska nie jest zbyt popularna w naszym kraju i jest rzadko spotykana w ogrodach oraz na plantacjach choinek w okolicach Warszawy.

Pochodzenie i uprawa jodły trojańskiej

Jodła trojańska pochodzi z północno-zachodniej Turcji, z rejonu Morza Egejskiego. Zwykle rośnie na wysokościach do 1500 m n.p.m. Ma dość duże wymagania dotyczące uprawy, dlatego jest bardzo rzadko spotykana w ogrodach i parkach miejskich. Jodła trojańska wymaga żyznej i wilgotnej gleby o lekko kwaśnym odczynie, a także słonecznego stanowiska. Pochodząca z Turcji jodła najlepiej rozwija się w rejonach o dużej wilgotności powietrza, jest również mało odporna na niskie temperatury. Turecka choinka jest rzadko uprawiana w polskich ogrodach i parkach. Jodła trojańska może być ciekawą i niebanalną dekoracją świąteczną. Dobrze sprawdzi się w zimowych kompozycjach florystycznych oraz bożonarodzeniowych stroikach. 

Zastosowanie jodły trojańskiej 

Jodła trojańska należy do odmian o szerokim zastosowaniu. Pochodząca z Turcji choinka uprawiana jest ze względu na swoje walory ozdobne. Jodła trojańska sprawdza się w ogrodach i parkach jako soliter. Turecka odmiana jodły najlepiej rozwija się w rejonach o dużej wilgotności powietrza. Jodła w doniczce będzie również niebanalną ozdobą świąteczną. Turecka choinka będzie ciekawie wyglądać w zimowych kompozycjach florystycznych. Ze względu na duże wymagania dotyczące uprawy bardziej polecane do ogrodu są bardziej odporne odmiany jak np. jodła koreańska, jodła balsamiczna czy jodła hiszpańska. Z kolei jodła kaukaska jest najczęściej wybieraną choinką świąteczną. 

Jodła trojańska- świąteczna choinka w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach 

Jodła trojańska należy do egzotycznych odmian, rzadko spotykanych w ogrodach i na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Turecka odmiana może być oryginalna dekoracją świateczną, ale znacznie lepiej sprawdzi się popularna jodła kaukaska. Wybierając jodłę w doniczce warto sprawdzić opinie na forum oraz porównać ceny żywych choinek w Warszawie. Jodła kaukaska w doniczce lub na metalowym stojaku charakteryzuje się ciekawą formą umożliwiającą wyeksponowanie bombek i łańcuchów choinkowych oraz wyjątkową trwałością. W naszym sklepie internetowym znajdziesz jodłę kaukaską w atrakcyjnej cenie z dostawą w Warszawie i okolicach. Skontaktuj się z nami już dziś i zamów świąteczną choinkę w doniczce i ciesz się magiczną atmosferą przez wiele tygodni.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.