Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Jodła turecka

Jodła turecka- informacje podstawowe 

Jodła turecka należy do choinek o średniej wielkości, zazwyczaj osiąga wysokość około 20 metrów. Turecka odmiana jodły charakteryzuje się krótkimi i błyszczącymi igłami, zielonymi od góry, a białym od spodu. Jodła turecka jest dość często uprawiana w ogrodach oraz parkach, a także na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Turecka jodła sprawdzi się również jako oryginalna dekoracja świąteczna

Jodła turecka- pochodzenie i uprawa

Jodła turecka, jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Turcji, a konkretnie ze wschodniej części kraju. Charakteryzuje się szybkim wzrostem i niewielkim wymaganiami. Jodła turecka wymaga żyznej, wilgotnej gleby o lekko kwaśnym odczynie oraz nasłonecznionego stanowiska. Turecka choinka najlepiej rozwija się w rejonach o dużej wilgotności powietrza. Turecka odmiana jodły sprawdzi się w ogrodach i parkach również w naszych warunkach klimatycznych, ponieważ jest odporna na niskie temperatury. Jodła turecka jest często wybierana jako ozdoba ogrodu, a także jak niebanalna choinka świąteczna.

Zastosowanie jodły tureckiej

Jodła turecka charakteryzuje się ciekawym, szczoteczkowym rozłożeniem igieł i dlatego jest często uprawiana w ogrodach oraz na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Pięknie wygląda w ogrodzie jako soliter, a także jako element kompozycji. Jodła w doniczce będzie również wyjątkową dekoracją świąteczna. Nietypowo ułożone igły idealnie wyeksponują bombki, łańcuchy oraz inne ozdoby choinkowe. Jodła turecka jest dostępna w sklepach internetowych oferujących żywe choinki w doniczce lub na metalowym stojaku z dostawą w Warszawie i okolicach. Przed dokonaniem zakupu warto przeczytać opinie na forum.

Jodła turecka w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach

Święta Bożego Narodzenia wielu osobom kojarzą się z pachnącą, żywa choinką w doniczce lub na metalowym stojaku. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na zakup jodły w doniczce, która wypełni dom niezwykłym, leśnym zapachem. Najbardziej polecaną odmianą jest jodła kaukaska, które doskonale sprawdza się w roli świątecznego drzewka. W naszym sklepie internetowym oferujemy jodłę w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach.  Charakterystyczny wygląd i wyjątkowa trwałość jodły kaukaskiej sprawia, że z roku na rok sztuczne choinki cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem. Jeśli chcesz poczuć magiczny klimat Świąt skontaktuj się z nami i zamów już dziś jodłę w doniczce z dostawą do domu lub biura i ciesz się świąteczną choinką przez długi czas.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.