Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Kolejność ubierania choinki świątecznej

Ubieranie świątecznej choinki należy do najpiękniejszych i najradośniejszych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.  Pięknie udekorowana i oświetlona jodła kaukaska lub świerk pospolity wprowadzają magiczną, świąteczną atmosferę. Ubieranie choinki warto rozpocząć od przygotowania samego drzewka. W przypadku sztucznej choinki wystarczy tylko przetrzeć poszczególne gałązki z kurzu i ustawić ją  na stojaku. Decydując się na żywą jodłę kaukaską lub świerk pospolity należy najpierw przez kilka dni trzymać choinkę w chłodniejszym miejscu np. piwnicy czy garażu, dzięki czemu będzie można dłużej cieszyć się pięknym wyglądem i upajającym aromatem świątecznego drzewka. Żywa jodła lub świerk nie powinny stać w pobliżu źródeł ciepła takich jak kaloryfery czy kominek, ponieważ mogą bardzo szybko się przesuszy. Żywa choinka powinna mieć stabilny stojak, najlepiej metalowy z miską na wodę, która znacznie przedłuży jej trwałość. 

Czy kolejność ubierania choinki ma znaczenie?

Ubieranie świątecznej choinki kojarzy się z radosnym oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia. Warto pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą na bezproblemowe ubieranie świątecznego drzewka i pozostawią miłe wspomnienia. Najlepiej rozpocząć dekorowanie żywej choinki  od lampek, dzięki czemu łatwiej będzie zawiesić pozostałe ozdob. Kiedy już oświetlenie choinkowe będzie gotowe można przystąpić do wieszania bombek. Zalecane jest ubieranie choinki najmniejszymi i najlżejszymi bombkami od góry. Największe i najcięższe powinny znaleźć się na dole świątecznego drzewka. Następnie można zawiesić łańcuchy, a potem świąteczne słodycze lub orzechy czy suszone owoce. Na samym końcu zalecane jest dodanie włosów anielskich, które wciąż cieszą się popularnością. Kolejność ubierania choinki ma znaczenie, ponieważ pozwala uniknąć problemów np. z założeniem lampek. Dowolne pozostaje zamocowanie gwiazdy betlejemskiej na czubku choinki. Wiele osób rozpoczyna ubieranie świątecznego drzewka od błyszczącej gwiazdy, a dla wielu osób udekorowanie czubka choinki jest symbolicznym zwieńczeniem tradycji ubierania choinki.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.