Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Łańcuchy na choinkę

Choinka świąteczna jest najważniejszą dekoracją i symbolem Świąt Bożego Narodzenia. Najpiękniej prezentuje się żywe drzewko bożonarodzeniowe, które dodatkowo wypełnia dom cudownym aromatem. Najchętniej wybieranymi żywymi choinkami jest świerk pospolity oraz jodła kaukaska. Majestatyczne drzewka o gęstych gałązkach, ciemnozielonych igłach i delikatnym zapachu pozwalają wyeksponować ozdoby choinkowe. Jedną z najczęściej wybieranych ozdób są łańcuchy wykonane z tworzywa sztucznego, papieru, a nawet sznurka.

Łańcuchy choinkowe – tradycja ubierania choinki 

Ubieranie choinki świątecznej należy do najradośniejszych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Kolorowe bombki, zawieszki, łańcuchy, gwiazda betlejemska nie tylko zdobią żywą choinkę świąteczną, ale są również związane z tradycją ludową. Każda z choinkowych ozdób ma swoje znaczenie, dlatego na świątecznej choince nie mogło zabraknąć gwiazdy betlejemskiej, łańcuchów, bombek, lampek, orzechów, jabłek, dzwonków i aniołów. Dziś trudno w to uwierzyć, ale kolorowe łańcuchy choinkowe symbolizowały rajskiego węża i przypominały o zniewoleniu grzechem. W niektórych rejonach Polski  łańcuchy na choinkę miały zapewnić wzmocnienie rodzinnych więzów i chronić dom przed kłopotami. Warto również wspomnieć, że wykonana z papieru ozdoba choinkowa w okresie zaborów miała wymiar polityczny i symbolizowała zniewolenie kraju przez obce mocarstwa. Obecnie łańcuchy, bombki i inne ozdoby na choinkę są przede wszystkim dekoracją świątecznego drzewka i mało kto zastanawia się nad symboliką dekoracji.

Najmodniejsze łańcuchy choinkowe 

Łańcuchy choinkowe najczęściej wykonane są z błyszczącego tworzywa sztucznego i mogą przybierać różne formy. Od wielu lat spora popularnością cieszą się ozdoby w formie koralików, które idealnie podkreślają urodę żywej choinki świątecznej. Kolor łańcucha zazwyczaj współgra z pozostałymi ozdobami, wciąż najchętniej wybierana jest choinka w srebrze, złocie i czerwieni. Od niedawna bardzo modne są ozdoby na choinkę wykonane samodzielnie. Łańcuchy z papieru czy sznurka najpiękniej prezentują się na żywej choince świątecznej o gęstych gałązkach i głębokiej, ciemnozielonej barwie igieł Dla osób lubiących nieszablonowe dekoracje świąteczne ciekawym wyborem  będą łańcuchy choinkowe z piór, które idealnie sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w stylu glamour.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.