Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Oświetlenie choinki świątecznej

Pięknie oświetlona, żywa choinka świąteczna wprowadza magiczny nastrój. Ciepłe światło lampek choinkowych jest najpiękniejszą oprawą podczas spotkań z najbliższymi. Żywa choinka udekorowana bombkami, łańcuchami czy suszonymi owocami, orzechami i smakowitymi pierniczkami z delikatnym oświetleniem jest symbolem Świąt Bożego Narodzenia i najważniejszą dekoracją domu. 

Lampki na choince bożonarodzeniowej. Symbolika ozdób choinkowych

Pięknie ubrana i oświetlona choinka zapewnia magiczną, świąteczną atmosferę. Wybierając lampki choinkowe niewiele osób zastanawia się jak ważnym elementem świątecznych dekoracji w tradycji ludowej były światełka na żywej choince. Około 200 lat temu, kiedy zwyczaj ubierania choinki dotarł do Polski, rolę choinkowych lampek pełniły prawdziwe świeczki i choć nie było to najbezpieczniejsze rozwiązanie, to oświetlenie świątecznego drzewka było bardzo istotne. W tradycji ludowej światła na choince miały chronić dom przed złymi mocami, a także przed nieżyczliwymi spojrzeniami ludzi, czyli przed rzucaniem uroków, w które kiedyś bardzo mocno wierzono. W wielu rejonach naszego kraju choinkowe światełka były ściśle związane z religią chrześcijańską, ponieważ symbolizowały Jezusa Chrystusa, który miał światłem dla niewierzących. Etnografowie dopatruje się również nawiązania do pogańskiego kultu ognia. 

Oświetlenie choinki świątecznej – najmodniejsze lampki choinkowe

Lampki choinkowe obecnie również są niezbędną dekoracją bożonarodzeniowego drzewka. Jeszcze do niedawna modne były duże świąteczne lampki, kształtem i wielkością przypominające świeczki lub lampiony. Dzisiaj znacznie chętniej wybierane są niewielkie lampki LEDowe o niewielkich rozmiarach lub girlandy świetlne. Bardzo chętnie wybierane jest delikatne oświetlenie choinki świątecznej w jednym kolorze, choć jeszcze do niedawna modne były lampki w różnych kolorach. Minimalistyczne choinki udekorowane ozdobami w jednym kolorze najlepiej prezentują się oświetlone lampkami w podobnej barwie. Coraz rzadziej wybierane są również migoczące lampki, zmieniające barwę. Aktualne trendy dekoracji świątecznych nawiązują do ozdób z początków tradycji ubierania choinki w naszym kraju.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.