Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Rozbieranie choinki świątecznej

Ubieranie choinki świątecznej należy do najradośniejszych przygotowań świątecznych, natomiast jej rozbieranie nie wzbudza pozytywnych emocji. Wiele osób zastanawia się równie, kiedy rozebrać świąteczną choinkę, ale odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, wszystko zależy od tradycji danego regionu i rodzaju choinki. 

Kiedy rozebrać choinkę świąteczną?

Choinka świąteczną jest najpiękniejszą i najważniejszą dekoracją świąteczną. W niektórych domach świąteczne drzewko ubiera się na kilka dni przed Świętami, ale są też osoby, które ściśle przestrzegają tradycji ubierania choinki w Wigilię. Podobnie jest z wyborem daty, do której należy trzymać bożonarodzeniowe drzewko w domu. Wybór daty zależy od tradycji religijnej i regionalnej. W tradycji chrześcijańskiej istnieją trzy święta, po których należy rozebrać choinkę świąteczną. W niektórych domach świąteczne drzewko rozbiera się tuż po Święcie Trzech Króli przypadające 6.01. W wielu regionach naszego kraju przestrzega się tradycji rozbierania choinki w Niedzielę Chrztu Pańskiego, która obchodzona jest w pierwszą niedzielę po Święcie Trzech Króli. Ostateczną datą według tradycji chrześcijańskiej, do której należy rozebrać świąteczną choinkę jest 2 luty czyli Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Wybór daty zależy również od rodzaju choinki świątecznej.

Kiedy rozebrać żywą choinkę świąteczną?

Żywe choinki świąteczne cieszą się coraz większą popularnością. Żywa jodła kaukaska czy świerk pospolity zachwycają symetrycznym kształtem, gęstymi gałązkami , ciemnozielonymi igłami i urzekającym zapachem. Żywe drzewko świąteczne umożliwia wyeksponowanie nawet najskromniejszych ozdób choinkowych, dlatego cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest znacznie chętniej wybierane niż sztuczne choinki. Jedną z najtrwalszych choinek jest jodła kaukaska, który charakteryzuje się wyjątkową trwałością. Sporą zaletą jodły kaukaskiej są również miękkie igły, które umożliwiają bezpieczne ubieranie świątecznej choinki. Świerk pospolity jest jedną z najbardziej popularnych choinek, głównie ze względu na intensywny, żywiczny aromat, ale dość szybko gubi igły. Wybierając jodłę kaukaską można cieszyć się jej majestatycznym wyglądem przez kilka tygodni, z kolei świerk pospolity należy do najmniej trwałych, żywych choinek świątecznych. Wybierając rodzaj świątecznego drzewka warto zwrócić uwagę na jego trwałość.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.

WordPress PopUp Plugin