Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Sosna limba

Sosna limba- informacje podstawowe

Sosna limba należy do najrzadziej występującego w Polsce gatunku sosny i podlega ścisłej ochronie. Niezwykła choinka charakteryzuje się miękkim drewnem, z którego dawniej wyrabiano instrumenty muzyczne. Sosna limba może osiągnąć wiek aż 500 lat. Długowieczna sosna idealnie będzie wyglądać w ogrodzie, a w okresie świątecznym pięknie ozdobi wnętrze. Choinka w doniczce lub na metalowym stojaku podkreśli wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Obszar występowania Sosny limby

Majestatyczna choinka występuje głównie na skalistych zboczach w: Tatrach, Alpach i Karpatach choć również dobrze znosi nizinne tereny. W Polsce ten gatunek sosny w stanie dzikim można spotkać jedynie w Tatrach. Należy do drzew bardzo wolno rosnących, potrzebuje aż 20 lat na osiągnięcie 1,3 m wysokości. Wyjątkowy rodzaj sosny jest chętnie uprawiana w szkółkach i prywatnych ogrodach, ze względu na wysoką odporność i długowieczność Sosna limba potrzebuje miejsc dobrze nawodnionych i nasłonecznionych. Ten rodzaj choinki jest odporny na miejskie zanieczyszczenia, dlatego może być uprawiany w ogrodach w dużych miastach, dlatego plantacje choinek w okolicach Warszawy nie należą do rzadkości. Piękna, żywa choinka w metalowym stojaku lub doniczce to idealny wybór na podkreślenie magicznej atmosfery Świąt Bożego  Narodzenia, dlatego warto znaleźć najlepszą ofertę sprzedaży choinek online.

Zastosowanie Sosny limby

Sosna limba charakteryzuje się miękkim drewnem, dlatego dawniej używana była do produkcji instrumentów muzycznych, stolarki okiennej i boazerii. Żywica limby stosowana była również w praktykach znachorskich do leczenia trudno gojących się ran. Obecnie, choinka o niezwykłych igłach znajduje się pod ścisłą ochroną i w stanie dzikim można ją podziwiać podczas górskich wędrówek w Tatrach. Sosna limba jest również uprawiana na plantacjach choinek w okolicach Warszawy.

Sosna limba- długowieczna choinka z dostawą do domu w Warszawie i okolicach

Niezwykły gatunek sosny idealnie podkreśli świąteczny klimat. Bożonarodzeniowa choinka w doniczce lub w ogrodzie będzie długo cieszyć domowników oraz gości niezwykłym wyglądem. Ceny żywych choinek są bardzo różne, dlatego warto porównać oferty sklepów stacjonarnych i internetowych. Nasz sklep internetowy oferuje wysokiej jakości Sosnę limbę od sprawdzonych dostawców. Zajmujemy się  dostawą choinek  w Warszawie i okolicach i możemy pochwalić się bardzo dobrymi opiniami na forum naszych zadowolonych klientów. Wyróżnia nas również  profesjonalna obsługa i atrakcyjna cena naszych świątecznych drzewek z dostawą w Warszawie i okolicach. Sprawdź naszą bogatą ofertę choinek w doniczce, w tym długowiecznej Sosny limby.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.