Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Sosna pospolita

Sosna pospolita – informacje podstawowe 

Najczęściej występujący gatunek w Polsce. Znajduje zastosowanie w przemyśle meblowym oraz celulozowym. Charakteryzuje się drewnem bogatym w żywicę, która wykorzystywana jest w wielu branżach. Sosna pospolita bardzo dobrze prezentuje się w ogrodzie lub jako świąteczna choinka w doniczce. Niewielkie wymagania sprawiają, że bardzo długo można cieszyć świąteczną atmosferą. 

Obszar występowania Sosny pospolitej

Sosna pospolita rośnie samodzielnie lub w małych  grupach.  Najczęściej występuje na wysokościach powyżej 1000 m n.p.m., ale niektóre gatunki rosną również na terenach górskich np. w Tatrach. Sosna pospolita ma niewielkie wymagania co do gleby; znosi zarówno gliniaste, piaszczyste, jak również torfowe. Ten gatunek sosny bardzo często uprawiany jest na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Bardzo dobrze sprawdza się w ogrodzie, na tarasie, a także jako świąteczna choinka w doniczce lub w metalowym stojaku.

Zastosowanie Sosny pospolitej 

Sosna pospolita jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów w produkcji mebli i stolarki budowlanej, wykorzystywana jest również do produkcji płyt pilśniowych, wiórowych i OSB. Sosna pospolita jest bardzo bogata w żywicę, która znajduje swoje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, farmaceutycznym i lakierniczym. Wiele osób nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez zniewalającego zapachu sosny. Popularne drzewko można bez problemu zamówić z dostawą do domu w Warszawie i okolicach. Choinka w doniczce czy w ogrodzie pozwoli poczuć magiczną, świąteczną atmosferę. Przed zakupem warto porównać ceny żywych choinek w tym sosny pospolitej. Hurtowe ceny często zdarzają się w  dobrych sklepach internetowych. Warto zapoznać się z opiniami użytkowników na forum i wybrać najkorzystniejszą ofertę żywych choinek z dostawą w Warszawie.

Sosna pospolita- wyjątkowa choinka świąteczna z dostawą do domu w Warszawie

Sosna zachwyca swoim wyglądem: żółto- czerwoną korą oraz zielonymi igłami o długości 4-10 cm. Sosna sprawdzi się w roli świątecznej choinki, ponieważ jest bardzo odporna niskie i wysokie temperatury, dlatego może zdobić zarówno ogród czy balkon, jak również wnętrze domu. Nie straszne jej mrozy i ciepło kominka czy kaloryfera. Sosna nie znosi zacienienia, dlatego warto ustawić ją w dobrze nasłonecznionym miejscu, aby jak najdłużej cieszyć się świątecznym drzewkiem. Zachęcamy do zakupu naszego topowego produktu jakim są choinki świąteczne – Sosna pospolita. Warszawa i okolice – dostawa choinek w cenie. Sprzedaż choinek Warszawa to my i nasz sklep. Cena choinki świątecznej z dostawą – mamy najlepsze choinki bożonarodzeniowe, przystępne ceny, bezkonkurencyjne opinie. Zachęcamy do zapoznania się z forum opinii o najlepszych choinkach świątecznych z dostawą takich jak Sosna pospolita.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.