Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Świąteczne prezenty

Prezenty wręczane bliskim z okazji Świąt Bożego Narodzenia są jednymi z najważniejszych w roku. Wiele osób o świątecznych prezentach dla rodziny i przyjaciół zaczyna myśleć już od jesieni. Na prezenty od Mikołaja, Dzieciątka, Aniołka czy Gwiazdora najbardziej czekają dzieci. Podarunek pod choinkę przynoszą różne osoby w zależności od tradycji regionu, np. w Wielkopolsce świąteczne prezenty przynosi Gwiazdor. Prezent znaleziony pod żywą choinką świąteczną ma swój niepowtarzalny klimat i zostaje w pamięci znacznie dłużej niż podarunek z okazji urodzin czy imienin. 

Skąd wzięła się tradycja świątecznych prezentów?

Tradycyjne prezenty pod choinką, które zgodnie z tradycją rozdaje domownikom najmłodszy członek rodziny są jednym z najważniejszych zwyczajów świątecznych. Okazuje się, że jest to stosunkowo młoda tradycja, ponieważ w Polsce upowszechniła się dopiero w okresie międzywojennym. Świąteczne podarunki znane są od XIII wieku i miały nawiązywać do darów, jakie Trzej Królowie złożyli Jezusowi. W Polsce prezenty świąteczne, jak i tradycja ubierania choinki znane są od XVIII wieku, w czasach, gdy  nasz kraj znajdował się pod zaborem pruskim. Początkowo prezenty pod choinką znajdowały się jedynie w domach arystokratów, dopiero na początku XIX wieku trafiły do mieszkańców miast i wsi. Przez wiele lat świąteczne podarunki otrzymywały tylko dzieci i zazwyczaj były to słodycze, ciastka lub owoce, które na co dzień nie były dostępne. Warto wiedzieć, że obdarowywanie się prezentami podczas Świąt Bożego Narodzenia miało być wyrazem głębokich uczuć i szacunku do członków rodziny, dlatego wykonywano je własnoręcznie. 

Najpiękniejsze prezenty pod choinkę

Prezenty na Święta Bożego Narodzenia są jednymi z najważniejszych w roku, o czym świadczy gorączka grudniowych zakupów, która co roku można zaobserwować na całym świecie. Wiele sklepów stacjonarnych, jak i internetowych właśnie w okresie świątecznym notuje znacznie wyższe dochody np. księgarnie, sklepy zabawkowe, perfumerie, sklepy z biżuterią czy galanterią skórzaną. Prezent pod choinkę z założenia ma być wyjątkowy, ekskluzywny i najczęściej bardzo drogi. Okazuje się, że ogromną popularnością cieszą się własnoręcznie wykonane podarunki jak np. domowe konfitury, nalewki, własnoręcznie wykonane ramki czy inne ozdoby, sweter lub szalik na drutach i wiele innych. Ciekawym pomysłem jest również wręczanie prezentów w postaci bonów np. na opiekę nad dziećmi siostry w wybrany weekend, które mają na celu wzmocnienie więzi i pokazanie prawdziwych uczuć do najbliższych.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.