Świerk ajański

Świerk ajański- charakterystyka

Świerk ajański pochodzi z Dalekiego Wschodu, ale wyglądem przypomina rodzimego świerka pospolitego. Charakteryzuje się ozdobnymi szyszkami oraz krótkimi igłami, zielonymi u góry, białymi lub niebiesko białymi od spodu. Świerk ajański jest często spotykany w parkach, ogrodach oraz na plantacjach choinek. Dalekowschodnia odmiana sprawdzi się również w roli świątecznego drzewka.

Pochodzenie i uprawa świerka ajańskiego

Świerk ajański występuje w Rosji, Japonii, Korei Północnej oraz w Chinach. Na Dalekim Wschodzie należy do najważniejszym drzew użytkowych. W naturalnym środowisku może osiągnąć nawet 50 metrów wysokości, natomiast uprawiany w europejskich ogrodach i na plantacji choinek zaledwie 20 metrów. Świerk ajański wymaga próchniczej gleby o lekko kwaśnym odczynie i słonecznego stanowiska. Dalekowschodnia choinka jest bardzo odporna na niskie temperatury, ale znacznie gorzej znosi suszę. Świerk ajański sprawdzi się również jako dekoracja świąteczna. Przed zakupem warto przeczytać opinie na forum i porównać ceny żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach.

Zastosowanie świerka ajańskiego

Pochodząca z Dalekiego Wschodu odmiana cieszy się coraz większą popularnością w krajach europejskich. Ozdobne igły i szyszki oraz niewielkie wymagania sprawiają, że sprawdzi się w parkach, ogrodach, a także jako świąteczna choinka. Świerk ajański będzie ciekawym elementem kompozycji florystycznych oraz stroików świątecznych. Dalekowschodnia choinka nie jest tak popularna jak rodzimy świerk pospolity, ale jest dostępna w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą żywych choinek z dostawą do domu lub biura. Świerk w doniczce będzie idealną ozdobą świąteczną, która wprowadzi magiczny klimat w Twoim domu.

Świerk ajański- dalekowschodnia choinka w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach

Świerk w doniczce lub na metalowym stojaku od lat kojarzy się z magiczną atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Rodzimy świerk pospolity cieszy się niesłabnąca popularnością, głownie ze względu na swój wyjątkowy, intensywny zapach, który pozostaje w pamięci na długo. Świerk pospolity jest najczęściej wybieraną żywą choinką w sklepach internetowych. Urzekający aromat świerkowych gałązek sprawia, że sztuczne choinki cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem. W naszym sklepie znajdziesz świerka pospolitego w atrakcyjnej cenie z dostawą w Warszawie i okolicach. Sprawdź już dziś naszą ofertę i zapoznaj się z opiniami na forum . Skontaktuj się z nami i zamów cudownie pachnącą świąteczna choinkę z dostawą do Twojego domu lub biura.

Zapraszamy do kontaktu
z naszym Biurem Obsługi Klienta