Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Świerk chiński

Świerk chiński- charakterystyka

Świerk chiński charakteryzuje się stożkową formą, grubymi, kłującymi igłami o niebieskozielonej barwie oraz cylindrycznymi szyszkami. W środowisku naturalnym osiąga 40 metrów wysokości, a w europejskich warunkach klimatycznych zaledwie 12 metrów. świerk chiński należy do mało znanych odmian i jest rzadko spotykany w parkach, ogrodach i na plantacjach choinek. 

Pochodzenie i uprawa świerka chińskiego

Świerk chiński występuje na górzystych terenach z Zachodnich Chinach. Chińska choinka rośnie na wysokościach do 3000 m n.p.m. Świerk chiński należy do bardzo odpornych na warunki klimatyczne. Mało znana odmiana świerka wymaga przeciętnej gleby ogrodowej oraz nasłonecznionego stanowiska. Świerk chiński jest odporny na suszę i niskie temperatury, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w europejskich ogrodach i parkach. Chińska choinka sprawdzi się także jako oryginalne drzewko świąteczne.

Świerk chiński- zastosowanie

Mało znana odmiana świerka charakteryzuje się ozdobnymi igłami i szyszkami oraz wysoką odpornością na europejskie warunki klimatyczne. Świerk chiński polecany jest do dużych parków i ogrodów jako soliter. Chińska odmiana sprawdzi się również jako element kompozycji florystycznych i świątecznych stroików. Odporny na mróz i suszę świerk chiński będzie również niebanalną dekoracją świąteczną. Mało znana odmiana nie jest tak popularna jak rodzimy świerk pospolity, ale warto sprawdzić ofertę sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą żywych choinek i przeczytać opinie na forum.

Świerk chiński- świąteczna choinka świąteczna z dostawą w Warszawie i okolicach

Coraz więcej osób decyduje się na zakup żywej choinki w doniczce lub na metalowym stojaku. Od lat ogromną popularnością cieszy się świerk pospolity  o wyjątkowym zapachu. Świerk w doniczce charakteryzuje się również ciekawą formą, która umożliwia wyeksponowanie choinkowych bombek, łańcuchów i innych ozdób. Wiele osób nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez zapachu świerkowych gałązek, dlatego sztuczne choinki są coraz rzadziej wybierane na świąteczne drzewko. Nasz sklep internetowy zajmuje się sprzedażą żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach. Oferujemy świerka w doniczce w atrakcyjnej cenie. Wyróżnia szybka realizacja zamówień i profesjonalna obsługa, co potwierdzają pozytywne opinie na forum. Skontaktuj się z nami i zamów już dziś świąteczna choinkę z dostawą do domu lub biura.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.