Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Świerk dwubarwny

Świerk dwubarwny- informacje podstawowe

Świerk dwubarwny należy do bardzo dekoracyjnych odmian. Charakteryzuje się krótkimi, błyszczącymi igłami, ciemnozielonymi z wierzchu i jasnozielonymi od spodu. Igły świerka dwubarwnego posiadają białe paski od spodu, co wpływa na ciekawy efekt wizualny. Szyszki dwubarwnej odmiany są dość duże i mają barwę od purpurowej do czerwonobrązowej. Wyjątkowo ozdobna odmiana jest rzadka spotykana w ogrodach i na plantacjach choinek w okolicach Warszawy.

Pochodzenie i uprawa świerka dwubarwnego

Świerk dwubarwny należy do bardzo dekoracyjnych odmian o niskich wymaganiach. Ozdobna odmiana świerka występuje w centralnej części Japonii, na wyspie Honsiu. Japoński świerk charakteryzuje się wysoką odpornością na mróz, dlatego sprawdzi się jako nietuzinkowa dekoracja ogrodu lub świąteczna choinka. Świerk dwubarwny wymaga gleby próchniczej, słonecznego stanowiska oraz umiarkowanej wilgotności powietrza. Japońska choinka osiąga do 40 metrów wysokości w warunkach naturalnych, a w naszym klimacie 15-20 metrów. Świerk dwubarwny należy do odmian o powolnym wzroście. Decydując się na świerka w doniczce warto przeczytać opinie na forum i porównać ceny żywych choinek w Warszawie.

Świerk dwubarwny- zastosowanie

Pochodząca z Japonii odmiana świerka należy do wyjątkowo dekoracyjnych i odpornych na trudne warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdzi się w ogrodzie jako soliter lub element kompozycji. Ozdobny świerk dwubarwny będzie również oryginalną dekoracją świąteczną. Purpurowe, duże szyszki z powodzeniem zastąpią choinkowe bombki, a dwukolorowe igły będa podkreślać uroczysty charakter Świąt Bożego Narodzenia. Świerk dwubarwny należy do gatunków kolekcjonerskich dlatego warto zapoznać się z ofertą sklepów internetowych zajmujących się sprzedażą żywych choinek z dostawą w Warszawie i okolicach. Japoński świerk w doniczce to idealny pomysł na niebanalną dekorację świąteczną w Twoim domu.

Świerk dwubarwny- kolekcjonerska odmiana świerka w doniczce z dostawą do domu lub biura

Świerk dwubarwny należy do bardzo dekoracyjnych i rzadko spotykanych odmian. Japońska odmiana jest rzadko uprawiana w ogrodach i na plantacjach choinek. Japoński świerk nie cieszy się tak ogromną popularnością jak rodzimy świerk pospolity. Żywa choinka o intensywnym aromacie jest najważniejszą dekoracją świąteczną. Świerk w doniczce lub na metalowym stojaku jest najczęściej wybieranym bożonarodzeniowym drzewkiem w Polsce. W naszym sklepie internetowym oferujemy żywe choinki w atrakcyjnych cenach z dostawą w Warszawie i okolicach. Wyróżnia nas profesjonalna obsługa i szybka realizacja zamówień, co potwierdzają opinie na forum. Skontaktuj się z nami już dziś i wymień sztuczną choinkę na urzekającego intensywnym zapachem, świerka w doniczce. Zamów już wyjątkowe drzewko świąteczne i ciesz się magiczną atmosferą w Twoim domu.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.