Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Świerk kaukaski

Świerk kaukaski- informacje podstawowe

Świerk kaukaski charakteryzuje stożkową koroną, długimi, brązowymi szyszkami oraz krótkimi, ciemnozielonymi igłami. Świerk kaukaski posiada najkrótsze igły ze wszystkich odmian. Wyglądem najbardziej przypomina rodzimego świerka pospolitego. Azjatycki świerk nie jest zbyt wymagająca w uprawie, dlatego jest często spotykana w parkach, ogrodach i na plantacjach choinek. 

Pochodzenie i uprawa świerk kaukaskiego

Świerk kaukaski pochodzi z Azji. Należy do dość wysokich choinek, przeciętnie osiąga aż 35 metrów wysokości. Azjatycki świerk dość dobrze znosi europejskie warunki klimatyczne. Wymaga żyznej gleby o lekko kwaśnym odczynie oraz słonecznego stanowiska. Świerk kaukaski jest średnio odporny na niskie temperatury. Pochodząca z Azji odmiana bardzo dobrze sprawdzi się w parkach i ogrodach jako soliter, a także jako świąteczna choinka. Świerk kaukaski wyglądem przypomina świerk pospolity, dlatego jest coraz częściej dostępny w sklepach internetowych zajmujących się sprzedażą choinek z dostawą w Warszawie i okolicach.

Świerk kaukaski- odmiany

Świerk kaukaski należy do bardzo popularnych odmian, często spotykanych w parkach, ogrodach oraz na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Najbardziej znaną odmianą świerka kaukaskiego jest “Early Gold”, która charakteryzuje się powolnym wzrostem, nieregularną koroną oraz bardzo grubymi igłami. Swoją nazwę zawdzięcza młodym przyrostowi w kolorze żółtym, które pięknie kontrastują ze starszymi, ciemnozielonymi igłami. Wyjątkowo ozdobna odmiana bardzo dobrze sprawdzi się w ogrodach oraz jako świąteczna choinka. Świerk “Early Gold” nie jest zbyt wymagający w uprawie, dlatego jest coraz częściej dostępny w sklepach internetowych oferujących świerk w doniczce lub na metalowym stojaku z dostawą do domu lub biura.

Zastosowanie świerka kaukaskiego

Świerk kaukaski oraz jego ozdobna odmian Early Gold cieszą się  coraz większym zainteresowaniem. Azjatycka choinka sprawdzi się w ogrodach i parkach jako soliter. Wyjątkowe igły świerka “Early Gold” będą idealnie się prezentować w zimowych kompozycjach florystycznych oraz świątecznych stroikach. Azjatycki świerk o żółtych igłach będzie idealną ozdobą domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Dekoracyjne igły nie wymagają już dodatkowych ozdób choinkowych. Decydując się na ten rodzaj świerka warto przeczytać opinie na forum.

Świerk kaukaski- azjatycka choinka w doniczce z dostawą w Warszawie i okolicach

Świerk kaukaski jest najbardziej zbliżony do rodzimego świerka pospolitego, dlatego cieszy się sporym zainteresowaniem. Świerk w doniczce to idealna dekoracja świąteczna. Intensywny aromat świerkowych gałązek wprowadzi niezwykły, świąteczny klimat w Twoim domu. Najbardziej polecaną odmianą jest świerk pospolity, który charakteryzuje się ciekawym wyglądem oraz urzekającym zapachem. W naszym sklepie internetowym dostępny jest świerk w doniczce lub na metalowym stojaku z dostawą w Warszawie i okolicach. Oferujemy żywe choinki w atrakcyjnych cenach oraz szybką realizację zamówień, co potwierdzają pozytywne opinie na forum. Skontaktuj się z nami już dziś i zamów świerka pospolitego z dostawą do domu lub biura i ciesz się cudowną, magiczną atmosferą.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.