Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Świerk sitkajski

Świerk sitkajski- charakterystyka

Świerk sitkajski jest najszybciej rosnącą odmianą świerka. Charakteryzuje się stożkową formą, wąskimi, błyszczącymi igłami, zielonymi u góry, białymi od spodu. Świerk sitkajski ma również brązowe, średniej wielkości szyszki. Pochodzący z Ameryki Północnej świerk jest dość często uprawiany w ogrodach i na plantacjach choinek w okolicach Warszawy. Ciekawy wygląd amerykańskiego świerka sprawdzi się także jako oryginalna dekoracja świąteczna.

Świerk sitkajski- pochodzenie i uprawa

Najszybciej rosnąca odmiana świerka może osiągnąć nawet 60 metrów wysokości w warunkach naturalnych. Świerk sitkajski występuje w zachodniej części Ameryki Północnej, wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego. Amerykańska choinka wymaga próchniczej gleby o lekko kwaśnym odczynie, słonecznego stanowiska oraz dużej wilgotności powietrza. Świerk sitkajski ma niską odporność na mróz i suszę, dlatego najlepiej sprawdzi się w ogrodach i na plantacjach choinek w cieplejszych rejonach naszego kraju. Ozdobne szyszki i dwubarwne igły sprawiają, że świerk sitkajski jest coraz częściej wybierany na świąteczne drzewko. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z opiniami na forum.

Zastosowanie świerka sitkajskiego

Świerk sitkajski wyróżnia się szybkim wzrostem oraz ciekawą formą. Amerykańska odmiana cenne drewno, które jest często wykorzystywane w przemyśle budowlanym i celulozowo-papierniczym. Szybko rosnąca odmiana świerka jest szczególnie polecana do parków i dużych ogrodów, gdzie doskonale sprawdzi się jako soliter lub element kompozycji. Ozdobna odmiana świerka może być ciekawą dekoracją świąteczną. Żywa choinka w doniczce o wyjątkowym wyglądzie zapewni magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Świerk sitkajski nie jest tak popularny jak rodzimy świerk pospolity, który jest najczęściej zamawianą choinką z dostawą w Warszawie i okolicach.

Świerk sitkajski- szybko rosnąca choinka w doniczce z dostawą do domu lub biura

Świerk sitkajski należy do ciekawych odmian o ozdobnych szyszkach i dwubarwnych igłach. Doskonale sprawdzi się jako element zimowych kompozycji florystycznych oraz świątecznych stroików. Wrażliwa na suszę odmiana świerka nie jest najlepszym wyborem na bożonarodzeniowe drzewko. Najbardziej polecaną i najchętniej wybieraną choinką świąteczną jest rodzimy świerk pospolity, dostępny w naszym sklepie internetowym z dostawa do domu lub biura. Świerk w doniczce lub na metalowym stojaku cieszy się znacznie większą popularnością niż sztuczna choinka. Skontaktuj się z nami i zamów świerka pospolitego w atrakcyjnej cenie i ciesz się cudownym, świątecznym klimatem. Oferujemy żywe choinki z dostawą w Warszawie i okolicach. Wyróżniają nas konkurencyjne ceny oraz szybka realizacja zamówień. Sprawdź już dziś naszą ofertę i zamów świerka w doniczce i zadbaj o wyjątkową, atmosferę w Twoim domu lub biurze.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.