Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Sztuczna choinka

Tradycja ubierania choinki wywodzi z Niemiec i ma swoją długą historię. Do Polski świąteczne drzewko trafiło stosunkowo niedawno, bo zaledwie 200 lat temu. Przez długi czas w wielu domach gościła żywa choinka o cudownym, żywicznym zapachu, który wypełniał cały dom. W XIX wieku w niemieckim mieście rozpoczęto produkcję sztucznych choinek, które do dziś cieszą się dużą popularnością w wielu krajach. Pierwsze sztuczne choinki produkowano z gęsich piór barwionych na zielono. W XIX wieku produkcję sztucznych drzewek rozpoczęto w Stanach Zjednoczonych. Amerykanie tworzyli choinki z włosia zwierzęcego, następnie z aluminium, a dopiero później z PVC.

Czym charakteryzuje się sztuczna choinka?

Sztuczne choinki wykonywane są ze specjalnego tworzywa dostępne są w różnych wielkościach, kształtach i kolorach. Wiele osób wybiera sztuczne świąteczne drzewko ze względów ekonomicznych, ponieważ choinki z tworzywa zazwyczaj służy kilka lat. Atutem sztucznej choinki są miękkie igły, które ułatwiają ubieranie świątecznego drzewka, a także brak konieczności sprzątania uciążliwych igieł.

Żywa czy sztuczna choinka świąteczna?

Żywa choinka świąteczna wprowadza magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Gęste gałęzie i ciemnozielony kolor pozwalają pięknie wyeksponować ozdoby choinkowe. Żywa jodła kaukaska czy świerk pospolity wypełniają dom urzekającym zapachem, który na długo pozostaje w pamięci przywołując najpiękniejsze wspomnienia. Dla wielu osób to właśnie aromat żywej choinki zapewnia prawdziwie świąteczny nastrój. Decydując się na jodłę kaukaską można cieszyć majestatyczną choinką o delikatnym zapachem bez konieczności sprzątania opadających igieł. Kaukaska choinka należy do wyjątkowo trwałych i może cieszyć swoim wyglądem nawet do dwóch miesięcy. Dodatkową zaletą jodły kaukaskiej są miękkie igły, które umożliwiają bezpieczne ubieranie choinki nawet przez dzieci.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.

WordPress PopUp Plugin