Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Utylizacja choinek świątecznych

Pięknie udekorowana i oświetlona żywa choinka świąteczna jest najpiękniejszą dekoracją domu w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Dla wielu osób upajający zapach jodły lub świerka zapewnia magiczny, świąteczny nastrój. Żywa choinka umożliwia również wyeksponowanie świątecznych ozdób dzięki głębokiej, zielonej barwie igieł. Żywa jodła kaukaska charakteryzuje się również wyjątkową trwałością, dzięki czemu może cieszyć swoim wyglądem i wyjątkowym aromatem nawet do dwóch miesięcy. Wiele osób zastanawia się jednak, co zrobić z żywą choinką po Świętach. 

Utylizacja choinek- co zrobić z choinką po Świętach?

Żywa choinka świąteczna o cudownym aromacie jest najpiękniejszą ozdobą domu podczas Świąt Bożego Narodzenia. Jodłę w doniczce najlepiej po Świętach wysadzić do ogrodu, ale problem pojawia się w przypadku żywej choinki ciętej. Świąteczne drzewko można wykorzystać do ochrony innych roślin ogrodowych lub balkonowych, wykorzystując gałązki i igły jodły kaukaskiej lub świerka pospolitego. Igły żywej choinki mogą być również elementem kompostu, który doskonale wpłynie na rośliny ogrodowe. Możliwe jest również oddanie świątecznego drzewka do punktu odbioru przez gminę. W niektórych przypadkach przedstawiciele gminy odbierają świąteczne drzewka sprzed bloków czy domów jednorodzinnych w wyznaczonym terminie, a w niektórych należy samodzielnie dostarczyć żywą choinkę punktu odbioru. Warto sprawdzić na stronie urzędu miasta lub gminy możliwości legalnej utylizacji choinki świątecznej jak np. otwarty kompostownik działający w wielu miastach.

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.