Jak własnoręcznie wykonać ozdoby choinkowe?

Ręcznie wykonane ozdoby choinkowe dodadzą uroku każdemu drzewku. Poza tym ich wykonanie sprawi nam wiele radości i z pewnością będzie pamiątką na lata. Co najważniejsze: do wykonania ozdób choinkowych nie potrzebujemy wielkich nakładów czasu i środków. Wystarczy skorzystać ze sprawdzonych motywów.

Z pomysłem

Po pierwsze liczy się pomysł. Postawmy na rozwiązania, które do nas przemawiają i które będą cieszyć nasze oko także za rok. Nie kierujmy się modą, a własnymi preferencjami. Może to być własnoręcznie wykonany łańcuch na choinkę lub subtelne kokardki z piórek lub filcu. Zasuszone plasterki cytryny lub pomarańczy przykują uwagę każdego miłośnika pięknych drobiazgów.

Naturalnie

Ozdoby choinkowe warto wykonać także z tego, co oferuje nam Matka Natura. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim różnej wielkości szyszki, które możemy zbierać jesienią. Oczyśćmy je i ozdóbmy sztucznym śniegiem, farbą albo klejem z brokatem. Szyszki doskonale prezentują się w bieli, złocie czy srebrze, a pasować będą do każdej choinki.

Na słodko

Ci z nas, którzy uwielbiają łakocie, powinni zadbać o to, aby nie zabrakło ich także na świątecznym drzewku. To prawdziwa gratka szczególnie dla maluchów, które mogą udekorować choinkę ulubionymi smakołykami. Laski cukrowe, cukierki i własnoręcznie upieczone pierniki wystarczy przywiązać do gałązek choinki za pomocą sznureczków. Później wystarczy już tylko pilnować, aby nie zniknęły zbyt szybko…

(źródło zdjęcia: Tumblr.com)

Zapraszamy do kontaktu
z naszym Biurem Obsługi Klienta