Plantacje choinek

Pisaliśmy już o ekologicznych plantacjach choinek, aby dowiedzieć się o tym rodzaju hodowli i wpływu plantacji choinek na środowisko- zapraszamy do zapoznania się z tym wpisem. Jednak wracając do tematu, plantacje choinek, to nie jest zwykłe przedsięwzięcie, jest to niesamowicie ciężka praca włożona w odpowiednią hodowlę i dbanie o świąteczne drzewka, aby w święta cieszyły przyszłych właścicieli. Wybierając plantację choinek, z której zakupimy naszą choinkę- pamiętajmy o tym, aby była to legalnie prowadzona działalność zajmująca się hodowlą choinek.

Plantacje choinek- jak wygląda cykl hodowli choinek na sprzedaż

Aby zacząć prowadzić hodowlę choinek, oczywiście trzeba na początku załatwić wszystkie kwestie prawne- jednak my teraz nie o tym. Jako spece od choinek porozmawiajmy, o tym, jak wygląda założenie plantacji choinek od strony bardziej praktycznej.

Założenie plantacji choinek jest długotrwałym procesem, jeżeli chodzi o proces wyhodowania choinki, do rozmiarów, które można spotkać na targach bożonarodzeniowych. Mimo tego, że proces hodowli sam w siebie jest długi, nie jest on ciężki. Jeżeli odpowiednio zadbasz o podłożę i miejsce, w którym choinka będzie uprawiana założenie własnej plantacji będzie przyjemnym procesem. Jak wygląda cykl hodowli choinek w skrócie? Opracowaliśmy dla państwa krótką listę, bez której założenie i praca nad plantacją choinek się nie uda.

  • przygotowanie odpowiednie podłoża
  • zasadzenie drzewek bożonarodzeniowych
  • odchwaszczanie, przycinanie i formowanie
  • sprzedaż hurtowa lub detaliczna

Zapraszamy do kontaktu
z naszym Biurem Obsługi Klienta