Skip to main content
Infolinia: 514 101 211

Plantacje choinek

Pisaliśmy już o ekologicznych plantacjach choinek, aby dowiedzieć się o tym rodzaju hodowli i wpływu plantacji choinek na środowisko- zapraszamy do zapoznania się z tym wpisem. Jednak wracając do tematu, plantacje choinek, to nie jest zwykłe przedsięwzięcie, jest to niesamowicie ciężka praca włożona w odpowiednią hodowlę i dbanie o świąteczne drzewka, aby w święta cieszyły przyszłych właścicieli. Wybierając plantację choinek, z której zakupimy naszą choinkę- pamiętajmy o tym, aby była to legalnie prowadzona działalność zajmująca się hodowlą choinek.

Plantacje choinek- jak wygląda cykl hodowli choinek na sprzedaż

Aby zacząć prowadzić hodowlę choinek, oczywiście trzeba na początku załatwić wszystkie kwestie prawne- jednak my teraz nie o tym. Jako spece od choinek porozmawiajmy, o tym, jak wygląda założenie plantacji choinek od strony bardziej praktycznej.

Założenie plantacji choinek jest długotrwałym procesem, jeżeli chodzi o proces wyhodowania choinki, do rozmiarów, które można spotkać na targach bożonarodzeniowych. Mimo tego, że proces hodowli sam w siebie jest długi, nie jest on ciężki. Jeżeli odpowiednio zadbasz o podłożę i miejsce, w którym choinka będzie uprawiana założenie własnej plantacji będzie przyjemnym procesem. Jak wygląda cykl hodowli choinek w skrócie? Opracowaliśmy dla państwa krótką listę, bez której założenie i praca nad plantacją choinek się nie uda.

  • przygotowanie odpowiednie podłoża
  • zasadzenie drzewek bożonarodzeniowych
  • odchwaszczanie, przycinanie i formowanie
  • sprzedaż hurtowa lub detaliczna

Z myślą o wszystkich tych, którzy, podobnie jak my, kochają Święta i bożonarodzeniowe tradycje, powstała Hoho-Choinka. Naszą misją jest zadbać o to, by ten wyjątkowy czas przebiegł w spokojnej i radosnej atmosferze. Zapomnijcie o żmudnym poszukiwaniu wymarzonego drzewka i przewożeniu go później własnym samochodem. Hoho-choinka to profesjonalna dostawa choinek do domu. Wystarczy, że wybierzecie odpowiednie drzewko, a my dostarczymy je prosto pod Wasze drzwi – szybko, profesjonalnie i w umówionym terminie. Choinka do domu? Tylko od Hoho-Choinki!

Nasze choinki pochodzą z plantacji z Danii. Jodła kaukaska posiada certyfikat GlobalGAP Certified, który gwarantuje ścisłe przestrzeganie zasad ochrony środowiska naturalnego.